Ekologia ciała

The Body Ecology Diet: Recovering Your Health and Rebuilding
zdrowie
poradniki
joly_fh

Jeśli odczuwasz zmęczenie, ból czy wahania nastroju i nie możesz się ich pozbyć pomimo wielu starań, to prawdopodobnie jesteś jedną z wielu osób, które cierpią na zakażenie grzybicze, nawet o tym nie wiedząc. W wyniku ich inwazji możesz mieć bóle głowy, stawów oraz mięśni, depresję, raka, alergie pokarmowe, problemy trawienne i inne zaburzenia związane ze spadkiem odporności. Książka ta ujawnia jak przywrócić i utrzymać wewnętrzną ekologię organizmu potrzebną do jego prawidłowego funkcjonowania. Z niej dowiesz się także jak łatwo i niedrogo poprzez odpowiednie jedzenie uzyskać lepsze zdrowie i samopoczucie.

Donna Gates jest autorytetem z dziedziny dietetyki i autorką Diety Ekologii Ciała, o którego skuteczności przekonały się już tysiące osób. Łączy w nim starożytne mądrości ze współczesną nauką. Jej autorski program jest skuteczny w łagodzeniu objawów zmęczenia, uregulowaniu masy ciała oraz utrzymaniu witalności przez długie lata. Stanowi kompleksowy poradnik odżywiania, który świadomie wprowadzi radość jedzenia do Twojego domu, a przede wszystkim zagwarantuje zdrowie. Dzięki tej publikacji nauczysz się jak wykorzystać siedem podstawowych i uniwersalnych zasad idealnej równowagi pokarmowej. Dowiesz się jak łączyć składniki aby pozbyć się z organizmu pasożytów i grzybów. Znajdziesz też plan posiłków z przepisami, tablice żywieniowe, a nawet listę zakupów. Przywróć prawidłowy rytm swojego ciała.

źródło opisu: Vital, 2013

źródło okładki: http://talizman.pl/zdrowie/8647-ekologia-ciala-9788364278020.html

Shetani | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

„Ekologia ciała” – trzeba przyznać, że to ciekawie brzmiący tytuł. Kojarzy się z czymś pozytywnym i dobrym dla naszego organizmu, z polepszeniem naszego zdrowia i samopoczucia. Dieta Ekologii Ciała została stworzona przez Donnę Gates, która pomogła już wielu osobom wrócić do prawidłowego stanu funkcjonowania. Książkę natomiast pomogła jej napisać Linda Schatz – autorka kilku poradników z dziedziny zdrowia. Wyszła z tego dosyć gruba pozycja, jednak niezwykle przydatna.

Dieta ta jest skierowana przede wszystkim do osób, które mają problem z drożdżycą. Ja do takich nie należę, jednak uważam, że zdrowe odżywianie jest ważne w każdym przypadku. Ta dieta jest nieco wymagająca i restrykcyjna, ale jestem przekonana, że skuteczna. Faktycznie trzeba się skupić, aby dobrze sobie poukładać informacje przekazywane przez autorki. Zdecydowanie nie wystarczy przeczytać tej książki raz, a co dopiero przelecieć ją wzrokiem. Jeżeli chcemy coś z tej lektury wynieść, to powinniśmy sobie pozaznaczać...

Mani | 2013-12-01
Przeczytana: 2013 rok

Twórcą Diety Ekologii Ciała jest Donna Gates. Opracowała ją i przetestowała na sobie samej. Jej sposób odżywiania pomógł powrócić do zdrowia i wzmocnić odporność wielu osobom, w tym Lindzie Schatz, współautorce książki, zawodowo pisarce i redaktorce.

Dieta Ekologii Ciała ma przywrócić prawidłowy rytm organizmu. Jest nakierowana na zwalczanie choroby zwanej drożdżycą, objawiającej się m. in. zaparciami, bólami brzucha, głowy, zapaleniami pochwy czy nawet stanami depresyjnymi. Body Ecology zakłada odpowiedni dobór składników i właściwe łączenie pokarmów, by całkowicie uleczyć ciało. Głównymi składnikami diety są kwaszone warzywa, kefir z młodego kokosa oraz skiełkowane nasiona (brzmi jak kosmos, wiem, ale nie jest tak źle ;)).

Program Donny Gates jest dosyć trudny, co zaznacza sama autorka. Do momentu wyzdrowienia, należy bowiem ściśle przestrzegać zasad, w czym drożdżak będzie bardzo uparcie przeszkadzać. Eliminując cały cukier (w tym ten z owoców) zabijamy chorobę głodząc ją, a...

hibou | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 08 listopada 2013

Donna Gates opracowała i przetestowała Dietę Ekologii Ciała. Pomogła już tysiącom osób pokonać choroby systemu odpornościowego oraz osiągnąć pełnię zdrowia. Jej autorska dieta i prowadzone badania są także wykorzystywane przez wielu znanych specjalistów medycyny naturalnej.

Linda Schatz jest zawodową pisarką i redaktorką. Pracowała jako dziennikarka dla ABC News i Good Morning America. Jej specjalnością są poradniki z dziedzin takich jak zdrowie i biznes.

Wielu z nas pragnie zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz poprawić ogólny wygląd ciała. Wyszukiwanie diet i początkowe ich stosowanie przynosiło efekty lecz później nasza waga ponownie rosła, a wraz z nią złość, smutek i rozczarowanie. By pomóc ludziom w walce o lepsze zdrowie, sylwetkę oraz samopoczucie Donna Gates i Linda Schatz napisały ciekawy poradnik o zdrowym odżywianiu się. Jest to idealna książka dla osób, które pragną coś zmienić w swojej diecie i ogólnym samopoczuciu.

Drożdżaki to grzyby, które namnażają się bez...

dzarosh | 2015-03-03

Książka spodoba się osobom, które chcą wiedzieć więcej na temat zdrowego odżywiania. Osobiście nie przetestowałam na sobie żadnej konkretnej diety, jestem zwolenniczką jedzenia wszystkiego, co korzystnie wpływa na mój organizm i najzwyczajniej w świecie jest zdrowe. Nie potrafiłabym jednak wyeliminować z mojego codziennego menu makaronów, pieczywa i nabiału, które w tej diecie mają czerwone światło. Książka znacząco nie wpłynęła na moje podejście do jedzenia, ale kilka faktów (np. znaczenie kiszonych warzyw i kefiru w diecie) podniosło moją świadomość i umocniło osobiste preferencje żywieniowe jak słuszne. Dużo uwagi poświęca się tu drożdżycy i produktom, które "karmią" drożdże. Sporo faktów się powtarza, ale wiedza o jedzeniu, które odkwasza organizm przyda się każdemu.
W ostatecznym rozrachunku - książka dobra i ciekawa, język bardzo przystępny. Nie mogę wypowiedzieć się w kwestiach efektów TEJ diety, ale niektóre niuanse były dla mnie ciekawe i warte realizacji.

wegosz | 2015-01-31
Przeczytana: 2015 rok

Odnoszę wrażenie, że coraz więcej książek jest pisane po to, aby zareklamować w niej jak najwięcej rzeczy produkowanych/sprzedawanych przez autorów tych książek.
Mam mieszane uczucia po przeczytaniu "Ekologi ciała".
Z jednej strony popieram ogólną myśl autorek, która mówi głównie o jedzeniu nieprzetworzonych produktów, o rozsądnych ich łączeniu w posiłkach, jak bardzo ważne w diecie są warzywa kiszone, nie przejadanie się, jedzenie małej ilości produktów odzwierzęcych. Ich zasada to 80/20, czyli 20 procent zajmuje mięso, zboża(kasze) reszta warzywa. A także 80/20, czyli zaprzestanie jedzenia w momencie, gdy żołądek będzie zapełniony w 80 procentach.
Z drugiej strony na siłę reklamują stewie i te wszystkie ich produkty na każdym kroku, aż do porzygania. I za wszystko winny jest jakiś drożdżak. Wydaje mi się, że to wszystko jest bardziej skomplikowane w naszym ciele, ale panie znalazły jednego winnego wszystkich dolegliwości. Naciskają też, że przy diecie powinno się płukać jelito,...

kim | 2016-05-05
Przeczytana: 17 lipca 2016