Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Illuminatio
zdrowie, uzdrawianie
poradniki
hibou

Oto znakomity przewodnik, który pomoże ci poznać mądrość swojego ciała, uzdrowić siebie, a także zrozumieć, w jaki sposób doświadczenia, myśli i emocje wpływają na twoje zdrowie. Czy wiesz, że za każdym razem, gdy odczuwasz jakieś dolegliwości, twoje ciało wysyła ci pewne informacje, które świadczą o brakach w sferze uczuć i emocji. I tak: jeśli cierpisz na powtarzające się infekcje, oznacza...

Czy wiesz, że za każdym razem, gdy odczuwasz jakieś dolegliwości, twoje ciało wysyła ci pewne informacje, które świadczą o brakach w sferze uczuć i emocji. I tak: jeśli cierpisz na powtarzające się infekcje, oznacza to, że żyjesz w ciągłym poczuciu bycia napastowanym i napiętnowanym oraz potrzebujesz wsparcia ze strony innych osób.

Okazuje się, że każda fizyczna dysfunkcja organizmu skrywa za sobą znacznie głębszą przyczynę, która najczęściej tkwi w sferze emocjonalnej.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak właściwie interpretować sygnały fizyczne płynące z twojego ciała i jak odczytywać jego sekretny język. Wreszcie nauczysz się pobudzać naturalne procesy samouzdrawiania, dzięki którym przywrócisz swemu ciału witalność i siłę.

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2012

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/zapowiedzi-wydawnicze/se...»

JustynaM | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

"Sekretny język twojego ciała" Inny Segal daje nam możliwość spojrzenia na choroby i dolegliwości z trochę innej perspektywy. Wydaje nam się, że mają one tylko podłoże czysto fizyczne. Natomiast autorka informuje nas, że to jest błędne myślenie, podając przyczyny emocjonalne i psychiczne, jako te, które mają wpływ na nasze ciało i to, co się z nim dzieje, kiedy dosięga nas np. stres, negatywne wspomnienia z przeszłości czy też brak pewności siebie to wszystko może przyczynić się do powstawania różnych chorób z którymi autorka książki pokazuje nam jak można się z tym uporać poprzez proste ćwiczenia medytacji, wizualizacji.Uważam, że z książkę warto przeczytać i mogą ją zarówno przeczytać osoby, które wierzą w pozytwne myślenie oraz moc medycyny alternatywnej jak i osoby sceptyczne.

czerwiec7 | 2015-01-09
Przeczytana: 15 listopada 2014

Wspaniała książka, zwłaszcza dla zainteresowanych tematyką.

Mirosława | 2012-10-29

Gdy dopadnie nas choroba często próbujemy zwalczyć ją idąc do lekarza, stosujemy zalecane leki, kurację ale po pewnym czasie dolegliwości powracają, pojawiają się skutki uboczne leczenia. Dzieje się tak, ponieważ nie rozumiemy swojego ciała, nie słuchamy go, ignorujemy jego sygnały. Książka Inny Segal uczy nas języka naszego organizmu. Pokazuje, że prawdziwa przyczyna tkwi w naszym umyśle, emocjach, naszych zachowaniach i skostniałych poglądach.
Składa się ona z pięciu części i zawiera alfabetycznie ułożone narządy naszego ciała, dolegliwości i choroby. W pierwszej części poznajemy różne części naszego organizmu i przyczyny ich złego funkcjonowania. Do każdego zagadnienia dołączona jest pomocna terapia w postaci ćwiczeń, medytacji i wizualizacji, które podpowiedzą jak wspomóc proces uzdrawiania oraz jakie emocje masz do przepracowania i jakich kolorów użyć by proces zdrowienia był bardziej efektywny. Część druga to lista różnych dolegliwości fizycznych, które są opisane pod...

Michał Bagiński | 2016-01-24

Książka doskonale wpisuje się w nurt "Biologii totalnej". Co ważne - nie tylko pozwala zrozumieć dolegliwości, które pojawiają się ciele, ale uczy jak sobie z nimi skutecznie poradzić. Polecam!

RaportKangura | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

Przydatna książka dla zainteresowanych tematem .

Merveille | 2017-03-25
daruszka | 2016-03-03