Jura Krakowsko-Częstochowska. Aktywnie z historią w tle

Wydawnictwo: Septem

Jura Krakowsko-Częstochowska - to kraina niemal baśniowa, przystrojona skałami i Orlimi Gniazdami - malowniczymi warowniami, które niegdyś broniły tego terenu. To mekka dla miłośników wspinaczki skałkowej i grotołazów - tu zaczynali najwybitniejsi polscy alpiniści i speleolodzy. Jura jest też wymarzonym miejscem do jazdy na rowerach górskich, przejażdżek konnych oraz uprawiania narciarstwa biegowego.* Zamki i pałace* Historia zmieszana z legendą* Rejony wspinaczkowe* Największa w Polsce pustynia* Raj dla rowerzystówPrzewodniki rekreacyjne oprowadzają po najciekawszych regionach i miastach - nie do pominięcia na trasie podróży. Opisom krajoznawczym towarzyszą mapy, ramki z ciekawostkami oraz starannie wybrane zdjęcia, dające przedsmak prawdziwej podróży. Zwięzłe informacje praktyczne pomagają zaplanować udany urlop i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Wszystko to, w połączeniu z przejrzystym układem treści i atrakcyjną szatą graficzną, czyni z przewodnika rekreacyjnego niezastąpionego partnera w podróży.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion