Francja. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 2

Wydawnictwo: Septem

Francja – uwielbiana przez artystów, sławiona przez poetów, przepełniona radością życia ojczyzna szampana. Jaki naprawdę jest ten kraj? Francja to prawdziwa mozaika pięknych miejsc i niezawodnych skojarzeń. Przewodzi im elegancki i romantyczny Paryż, dalej we francuskim kalejdoskopie znakomitości pojawiają się: Zamki nad Loarą, Lazurowe Wybrzeże, zapachy Prowansji, szpaler latarni morskich w Bretanii, katedry Normandii, ośnieżone alpejskie szczyty... Wyliczać tak można bez końca, ale czy nie lepiej po prostu ją odkrywać? Układ przewodnika sprawia, że jest to nieoceniona pomoc w wędrówkach po Francji. W pierwszej części przeczytasz praktyczne informacje dotyczące organizacji podróży. W kolejnym znajdziesz charakterystykę kraju - informacje o przyrodzie, historii, kulturze i sztuce i o współczesnej Francji. Ostatnia, najbardziej obszerna część przewodnika to rozbudowany opis miejsc, które warto zobaczyć, ułożony w porządku alfabetycznym. Publikacja zawiera wielką ilość zdjęć, planów muzeów i katedr oraz szczegółowych map centrów miast, regionów i miasteczek. Wszystkie atrakcje ocenione są w słynnym systemie Gwiazdek Michelin (używanym od ponad stu lat).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion