Ojciec po rozwodzie. Przeprogramowanie życia w rodzinie

Wydawnictwo: Sensus

Rozwód. Początek i jednocześnie koniec pewnej ery w Twoim życiu. Będziesz musiał zrezygnować z niektórych przyzwyczajeń i wdrożyć zupełnie nowe rytuały. Pewnie nie będzie łatwo. Najtrudniejsze może jednak okazać się odnalezienie nowej płaszczyzny porozumienia z Twoimi dziećmi. Jak powiedzieć im, że również ich życie ulegnie zmianie? Jak podejść do drażliwej kwestii opieki nad potomstwem oraz pozostałych problemów prawnych? I najważniejsze, jak dać im poczucie bezpieczeństwa w tej zmienionej, niełatwej sytuacji?Do tej pory nie zastanawiałeś się nad pewnymi sprawami, bo zajmowała się nimi żona. Teraz musisz na nowo zbudować życie i dom, w którym Twoje dzieci znajdą miejsce dla siebie, nawet jeśli będziesz mógł mieć je przy sobie tylko w weekendy lub podczas krótkich wakacji. Niejednokrotnie przyda Ci się męska rada i wsparcie udzielone przez rozwodnika, który sam musiał borykać się z problemami stającymi teraz na Twojej drodze. Dlatego powstał ten poradnik. Nie trać ducha. Jest ktoś, kto bardzo Cię potrzebuje - Twoje dzieci. * Wyprowadzka z domu i znalezienie mieszkania. * Porozumiewanie się z dorastającymi dziećmi. * Zadbaj o swoje zdrowie i sprawy finansowe. * Udzielanie wsparcia Twoim latoroślom. * Kolejny związek, tworzenie nowej rodziny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion