Jogasutry Patańdźalego. Techniki medytacji i metafizyczne aspekty jogi

Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski
Wydawnictwo: Sensus
The Yoga-Sutra of Patanjali

Przez ćwiczenie się w zadowoleniu można osiągnąć niezrównane szczęście. Jogasutry są klasycznym dziełem filozofii indyjskiej. Mimo iż traktat został spisany dwa tysiące lat temu, jest dziś ciągle zadziwiająco aktualny. To przewodnik po wszelkich stanach naszej świadomości, wnikliwie opisujący, jak zachowuje się umysł w trakcie ćwiczenia jogi, medytacji czy innych praktyk duchowych.Dzięki umiejętności rozpoznania odmienności inteligencji, świadomości, ego i puruszy jogin osiąga wszechwiedzę, wszechobecność i wszechwładzę. Jogasutry z niezwykłą sugestywnością zagłębiają się w wiedzę o ludzkim ciele i umyśle. Zawierają rozważania na temat tego, jak się uczymy, jak myślimy, jak powstaje cierpienie i w jaki sposób możemy położyć mu kres. Klarowne komentarze dołączone do nowego tłumaczenia wspaniale ożywiają tekst traktatu, podkreślają jego aktualność i wzmacniają siłę przekazu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

| 2018-11-28

Bardzo ciekawe opracowanie tematu. Przeczytałem dwa razy.

Ramon | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Genialne tłumaczenie i świetne wydanie, pełne dodatków, komentarzy, wyjaśnień.

Nie polecam ludziom, którzy nie mają za sobą praktyki w tej dziedzinie, ale kto zasmakował trochę jogi, dla tego ta książka będzie prawdziwą perłą.

Jedną z niewielu rzeczy, które budzą moją wątpliwość, to tłumaczenie słów citta oraz manas. Czytelnikom polecam dla porównania prace Jogi Ramaczaraki: Dźnani Joga, Radża Joga, Drogi dojścia jogów indyjskich, one rzucają dodatkowe światło na tłumaczenie terminów sanskryckich.