Big Mind : Wielki umysł Wielkie serce

Wydawnictwo: Czarna Owca
Big mind, big heart : finding your way
978-83-7554-175-5

Big Mind korzysta z technik psychologii Gestalt (Voice Dialogue) oraz teoretycznej bazy psychologii głębi, która zakłada, że w każdym człowieku istnieje co najmniej kilka osobowości. Technika opiera się na ćwiczeniu świadomości, przejmując metody dialogu z głosami (Voice Dialogue) stworzonej przez H. i S. Stone'ów, ale sytuuje proces w przestrzeni buddyjskiej, pomiędzy perspektywą relatywną i absolutną. Ideą procesu Big Mind jest wywoływanie i przenoszenie głosów do pełnej świadomości, przez co przestają nami rządzić, a ich zadania mogą być realizowane w zdrowy i sprzyjający sposób.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Czarna Owca

Magdalena | 2012-02-16

Dla mnie nieco zaskakująca i trudna ze względu na bardzo odmienne przekonania niż te wpajane mi przez lata. Ale warto przeczytać, to trochę jak podróż do innego nieznanego nam kraju :) Na pewno jeszcze do niej wrócę. :)

rabpop | 2015-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Buddyzm

"Oko nigdy nie śpi" tegoż autora to jedna z najbardziej inspirujacych książek nt. Zen. To fakt. Potem nastąpił jednak czas kiedy to Genpo wypraował swoja osobistą metodę pracy z umysłem opartej na zen i ktorej to dotyczy ta książka i szczerze powiem nie wiem o co mu chodzi. Nie jest to książka o zen ani nawet o rzeczach uniwersalnych. Bardziej jest o instrukcja obsługi tej bardzo drogiej (bo Genpo bierze za to kase) metody. Nie polecam.

ChiHeng | 2016-04-21
AndrzejKoks | 2015-11-25