Jak napisać CV i zdobyć pracę

Tłumaczenie: Ewelina Krok
Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Chcesz napisać dobry życiorys i list motywacyjny? Sporządź listę swoich umiejętności i słabych stron. Określ profil pracodawcy. Opisz własne osiągnięcia i kwalifikacje, a potem wybierz te, które mogą najbardziej zainteresować osobę selekcjonującą kandydatów. Napisz wstępne wersje CV i listu motywacyjnego i skonsultuj je z kimś, komu ufasz. A potem wprowadź poprawki i nadaj dokumentom...

Chcesz napisać dobry życiorys i list motywacyjny?
Sporządź listę swoich umiejętności i słabych stron. Określ profil pracodawcy. Opisz własne osiągnięcia i kwalifikacje, a potem wybierz te, które mogą najbardziej zainteresować osobę selekcjonującą kandydatów. Napisz wstępne wersje CV i listu motywacyjnego i skonsultuj je z kimś, komu ufasz. A potem wprowadź poprawki i nadaj dokumentom odpowiednią formę.

Wydaje się to proste, ale po drodze możesz popełnić wiele błędów i w konsekwencji stracić jedyną szansę.

Przeczytaj ten praktyczny przewodnik. Napisz CV i list motywacyjny krok po kroku -- aby o niczym nie zapomnieć. Zamieść tylko najważniejsze informacje i oceń siebie oczami potencjalnego pracodawcy.

W tej książce znajdziesz:

kwestionariusz oceny kwalifikacji,
przykładowe CV,
techniki pisania życiorysów: CV spekulatywne i ukierunkowane,
zasady redakcyjne: co usunąć, co umieścić na początku, co na końcu,
skuteczne sposoby szukania pracy przez internet,
najczęściej popełniane błędy w pisaniu CV.
Masz kilka sekund, by przykuć uwagę pracodawcy.
Wykorzystaj je jak najlepiej!

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: Wydawnictwo Helion