Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI

Wydawnictwo: Helion

Język C++. Szkoła programowania to starannie sprawdzony, sumiennie przygotowany i kompletny przewodnik po programowaniu w C++, przeznaczony dla programistów. Ten klasyczny już materiał pomocniczy dla wykładowców uczy zasad programowania, począwszy od kodu strukturalnego i projektowania wedle metody dekompozycji i analizy, przez klasy, dziedziczenie, szablony i wyjątki, po wyrażenia lambda, inteligentne wskaźniki i semantykę przeniesienia. Stephen Prata jako autor i wykładowca proponuje przemyślane, przejrzyste i wnikliwe wprowadzenie do języka C++. Wraz z mechanizmami samego języka omawia fundamentalne pojęcia i techniki programowania.Szóste wydanie książki zostało uaktualnione i rozszerzone o omówienie elementów wprowadzonych do języka w nowym standardzie C++11. Książka przyda się nie tylko studentom klas informatycznych, ale również programistom biegłym w innych językach programowania, którzy chcieliby poznać język C++ lub pogłębić swoją wiedzę dotyczącą niuansów stosowania tego języka.Dzięki tej książce: * poznasz nowe elementy języka, wprowadzone w standardzie C++ 11 * zaliczysz kurs programowania w języku C++ * błyskawicznie znajdziesz informacje potrzebne w codziennej pracy * opanujesz język C++Kompletny podręcznik do nauki C++!Stephen Prata uczył astronomii, fizyki i informatyki w College of Marin w Kenterfield (Kalifornia). Dyplom magisterski obronił w Kalifornijskim Instytucie Technologicznym, a doktorat na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek, w tym poprzednich wydań Języka C++. Szkoły programowania i Języka C. Szkoły programowania, nagrodzonych w 1990 roku wyróżnieniem Best How-to Computer Book Award stowarzyszenia Computer Press Association.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Mariusz B | 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 12 lutego 2014

Książkę oceniam z perspektywy osoby która już umiała programować w języku c++, ale postanowiła sobie tę wiedzę przypomnieć. Ściślej mówiąc przypomnieć niektóre rzeczy przed rozmową kwalifikacyjną.

Szukałem książki która w zwięzły sposób przypomni o wszystkich niuansach tego języka, mniejszych bądź większych. Zwięzły sposób to raczej nie jest, książka dość potężna, którą z powodzeniem można by używać w celu samoobrony. Jednak nie ma w niej wodolejstwa, tylko konkretne informacje. Na plus trzeba również dodać mały przewodnik bo bibliotece STL oraz opis nowego standardu c++11. Fajny dodatek stanowią pytania sprawdzające i zadania do zrobienia na końcu każdego rozdziału.

Moim zdaniem książka lepsza do odświeżenia informacji niż "Symfonia c++" i "Pasja c++" Grębosza.

Jones | 2016-01-16

Kolejne świetne wydawnictwo po "szkoła programowania w języku C" tego samego autora. Książka jest bardzo dobrym wprowadzeniem do programowania w C++ szczególnie dla tych, którzy nie poznali wcześniej C bo tego dotyczy pierwsze kilkaset stron wydawnictwa. Jest to jak pisze plus dla początkujących, bo przed obiektówką dobrze byłoby opanować programowanie strukturalne, niemniej osoby które już wcześniej przetrawiły "C" autora mogą sobie tę część odpuścić; wbrew sugestiom niczego nowego się z niej nie dowiedzą.

Pyro | 2015-08-04

Książka jest lepsza niż jakikolwiek inny podręcznik szkolny, który używałem w mojej dotychczasowej karierze edukacyjnej. To porównanie uwłacza oczywiście tej książce, ale chciałem przez to napisać, że poziom wytłumaczenia zagadnień jest mistrzowski. Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem połapie się w mig i zrozumie większość zagadnień (oprócz tych trudniejszych jak wiadomo np. wskaźniki - do tego trzeba mieć już wyższe IQ niż przeciętny czytelnik :D).

pmache | 2016-02-10

Nie mam więcej słów do opisania jak: biblia dla programistów w c++

Cranter | 2015-01-19

Polecam początkującym i nie tylko!

whyspekming | 2018-05-08
Nole | 2018-05-06