C#. Ćwiczenia. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion

Czas na praktyczną naukę C#!Odkryj wygodne narzędzia programistyczne i obiektowe możliwości C#Poznaj najważniejsze konstrukcje języka i naucz się stosować je w praktyceDowiedz się, jak wykorzystywać C# do tworzenia doskonałych aplikacji WindowsNa początku był język C. Potem przyszedł czas na zorientowane obiektowo C++. Przełomem była Java, lecz dopiero twórcy języka C# odnieśli prawdziwy sukces. Udało im się to dzięki połączeniu najlepszych cech wszystkich poprzedników, prostej, zwartej i doskonale znanej wielu programistom składni oraz możliwościom oferowanym przez platformę .NET. Dodatkowymi atutami były niespotykane wcześniej bezpieczeństwo i wydajność środowiska uruchomieniowego.Znajomość C# pozwala dziś o wiele łatwiej tworzyć bardzo zaawansowane aplikacje przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy, a nauka języka wcale nie musi być drogą przez mękę. Można się o tym przekonać dzięki książce "C#. Ćwiczenia. Wydanie III" . Wykonując zawarte w niej zadania, poznasz nie tylko konstrukcje języka, lecz również sposoby zastosowania ich w praktyce oraz metody wykorzystania środowiska C# do tworzenia wydajnych aplikacji Windows.Podstawy języka C# i środowiska Visual C#Podstawy techniki obiektowejTypy złożone i związane z nimi instrukcjeDefiniowanie, zgłaszanie i obsługa wyjątkówPodstawy programowania w WindowsElementy graficznego interfejsu użytkownikaPoznaj najlepszy język do tworzenia aplikacji Windows!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion