Przywództwo. Praktyczny poradnik dla tych, którzy nie lubią tracić czasu

Tłumaczenie: Marcin Awdziej
Seria: Zarządzanie
Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

„Przywództwo” oferuje prostą, praktyczną pomoc tym wszystkim, którzy pragną szybkich rezultatów. Książka składa się z dziesięciominutowych, zorientowanych i skoncentrowanych na określonym celu lekcji. Nauczysz się z nich wszystkich umiejętności, których potrzebujesz, aby stać się silnym przywódcą, który potrafi poprowadzić swój zespół drogą sukcesu! Bycie przywódcą nigdy nie jest łatwe. Bez względu na to, z jak wielkim powodzeniem zdaje się działać i zarządzać wielu przywódców, ścieżka przywódcy jest najeżona wieloma niebezpieczeństwami, pełno na niej nieustannych wyzwań i niespodzianek. Jednak przywódca nie staje samotnie do walki z tymi wyzwaniami. Niemalże z definicji, dysponuje on grupą lub organizacją, która stawia czoła wyzwaniom i osiąga cele. Zadaniem przywódcy nie jest samodzielne rozwiązywanie każdego problemu, ale inspirowanie tych, którym przewodzi do rozwiązywania tych problemów. Dobrzy przywódcy są świadomi, że nie znają wszystkich odpowiedzi i nieustannie kształcą się w swoich dziedzinach i doskonalą swoje umiejętności przywódcze. W pierwszym polskim wydaniu praktycznego poradnika "Przywództwa" poznacie definicję przywództwa i cechy, jakimi zawsze charakteryzują się odnosząc sukcesy, skuteczni przywódcy. Prócz takich osobistych cech jak posiadanie wizji i zdolności do pozytywnego myślenia, przywódca musi również ostrożnie i z wyczuciem komunikować się ze swoimi podwładnymi w najlepszy z możliwych sposobów. Procesy takie jak ustalanie celów, ciągłe rejestrowanie sprzężeń zwrotnych i systemy nagradzania sporadycznie stosowanie już wcześniej, w chwili obecnej zaś są normą w większości miejsc pracy. Niektóre z ważnych lekcji zawartych w tej książce koncentrują się na interakcjach przywódca grupa, rozumianą tu jako zespół, ale także jako zbiór odrębnych jednostek. Inne lekcje skupiają się na niektórych unikalnych wyzwaniach w miejscu pracy.

źródło opisu: http://keliber.pl/

źródło okładki: http://keliber.pl/