Przyroda apteką. Jak rozpoznawać i zbierać zioła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poradniki

Po książkę tę powinni sięgnąć ludzie zmęczeni, zestresowani, skarżący się na złe samopoczucie ? czyli większość z nas. Jej autorzy przekonują, że bliski kontakt z naturą ma moc uzdrowicielską, dostarcza spokoju, radości, a zarazem leczy. Ukazują niezwykłe bogactwo właściwości leczniczych otaczających nas roślin i zachęcają do zabrania tego kompendium na wycieczkę do parku, na łąkę czy do lasu. Zestawiono w nim rośliny lecznicze występujące w naszym klimacie, wraz z nazwami ludowymi oraz informacjami, przy jakich schorzeniach należy je stosować. Oryginalny układ według przynależności do typów środowiska ułatwi każdemu dobranie odpowiedniego dla siebie ?spaceru po zdrowie?. Odkrywaniu przez Czytelnika przyrody jako swoistej apteki służą fotografie wyodrębniające charakterystyczne części roślin i ukazujące je w naturalnym otoczeniu.

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015