Religie ludzkości

Wydawnictwo: Znak
Les religions de l'humanite
religia
mikehp

Pisana żywym, publicystycznym językiem książka ma charakter encyklopedyczny i stanowi omówienie religii wyznawanych na całym świecie. Oprócz największych religii, takich jak chrześcijaństwo (tu autor omawia także monofizytów, anglikanizm, świadków Jehowy, mormonów, charyzmatyków i in.), islam, buddyzm, hinduizm, judaizm, taoizm, konfucjanizm - omawia Malherbe jeszcze wiele innych, m.in. dżainizm, yorubę, szintoizm, zoroastrian, sikków, masonów, New Age, a także antyreligie - komunizm czy sekty. Książkę charakteryzuje dbałość o obiektywizm i chęć zrozumienia najdziwniejszych nieraz poglądów.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/