Wieki życia duchowego. Od Ojców pustyni do naszych czasów

Tłumaczenie: Maria Tarnowska
Wydawnictwo: Znak
Les âges de la vie spirituelle
religia
Czytam

Książka znanego świeckiego teologa prawosławnego jest jakby przewodnikiem duchowym dla współczesnego człowieka Zachodu żyjącego w pełnym zgiełku świecie. W oparciu o świadectwo i pisma Ojców Pustyni i Ojców Kościoła z pierwszych wieków chrześcijaństwa autor rysuje program uwspółcześnionej „ascezy”, możliwej w dzisiejszym życiu, a skoncentrowanej na Chrystusie, który zstępuje z człowiekiem do jego „piekieł”.

Przedmowa do wydania polskiego: "Duchowość, która leczy i przemienia" (s. 5-13) - Wacław Hryniewicz OMI

Przedmowa (s. 15-21) - Olivier Clément

źródło opisu: http://znak.com.pl