Słownik finansów. 1000 haseł (określeń używanych w finansach)

Wydawnictwo: Difin
słownik, finanse, ekonomia

W ostatnich latach rola finansów znacznie wzrosła, a jednocześnie poważnemu wzbogaceniu uległ ich język. Wiele pojęć z dziedziny finansów nie zawsze jest jednoznacznie zdefiniowane, co utrudnia studiowanie tej dyscypliny, a także posługiwanie się nimi w praktyce. Stanowiło to przesłankę dla autorów do opracowania słownika zawierającego syntetyczne definicje 1000 haseł dotyczących różnych pojęć z zakresu finansów. Autorzy wyrażają nadzieję, że słownik będzie stanowił uzupełniającą pomoc dla Czytelników zarówno w procesach edukacyjnych, jak i w posługiwaniu się finansami w praktyce.

źródło opisu: Wydawnictwo Difin, 2009

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1179