Dzieci ulicy. Dziecko salonu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Janusz Korczak: Dzieła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Latona
dzieci
Marta

W 1901 roku czasopismo "Kolce" zaczęło publikację w odcinkach jego powieści Dzieci ulicy. Miała ona wydźwięk nieco sensacyjny, ale trudno było jej autorowi odmówić umiejętności bystrej obserwacji życia. W 1904 roku w piśmie Głos zaczęła ukazywać się, również w odcinkach, powieść Dziecko salonu, która zrobiła na czytelnikach doskonałe wrażenie i ujawniła niewątpliwy talent pisarski Korczaka....

W 1904 roku w piśmie Głos zaczęła ukazywać się, również w odcinkach, powieść Dziecko salonu, która zrobiła na czytelnikach doskonałe wrażenie i ujawniła niewątpliwy talent pisarski Korczaka. Dzięki Dziecku salonu Janusz Korczak zaistniał jako pisarz, ale też w swej twórczości zaakcentował problem, który był dla niego przez całe jego życie najważniejszy – problem dziecka.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iacek80 | 2018-09-14
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 14 września 2018

Dziecko ulicy napisana wartkim językiem, bardzo dobrze się czyta. Główny bohater trochę kojarzy mi się z małym Gavrochem z Nędzników ale osadzony jest w warszawskich realiach z tą różnicą, że w tym przypadku historia dziecka kończy się pozytywnie. Dziecka salonu nie czytałem.

Renia_Z | 2018-07-15
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Dzieci ulicy Pajewski Warszawa 1901
przeczytana jednym tchem 24.06

Dziecko salonu Księgarnia Powszechna Warszawa 1906
porzucona w jednej trzeciej - nijaki klimat po dzieciach ulicy 26.06

Keiko200 | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Wzruszająca opowieść, napisana pięknym, poetyckim językiem.

Ela91 | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Ciekawa historia o dzieciach ulicy - chyba żadnej innej nie ma tego typu. Wiele uczy. Polecam pedagogom...