Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki

Seria: Na końcu języka
Wydawnictwo: Literatura
logopedia

Co to są „trzeszczyki”? Trzeszczące wierszyki, oczywiście. No dobrze, ale co to są te „trzeszczące wierszyki”? A, to już trudniejsza sprawa... W dodatku szalenie niebezpieczna! Trzeszczyki to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Czytanie po cichu grozi wybuchem absurdalnej wesołości, czkawką, a nawet...

Co to są „trzeszczyki”?
Trzeszczące wierszyki, oczywiście.
No dobrze, ale co to są te „trzeszczące wierszyki”?
A, to już trudniejsza sprawa... W dodatku szalenie niebezpieczna! Trzeszczyki to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Czytanie po cichu grozi wybuchem absurdalnej wesołości, czkawką, a nawet pęknięciem ze śmiechu.
Zaglądanie w głąb tej książki jest więc ryzykowne niczym skok na bungee! Ale tak samo ekscytujące. I w dodatku zabawne.

Zapraszam! Nie tylko wielbicieli sportów ekstremalnych.

źródło opisu: Literatura, 2010

źródło okładki: www.literatura.com.pl

aga | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Moja córka od dwóch dni ,,łamie" sobie język czytając te wierszyki. Czyta je i śmieje się w głos. Ja też je czytam i chylę czoło przed autorką. Niezła gimnastyka dla języka.
Polecam.

Michasia | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Ta książka wywołała we mnie śmiech. To zabawna książka, ale też rymowanki. Więc ta książka jest...Ciekawa śmieszna i są też bardzo ładne obrazki. Pozdrawiam

rysiowa | 2015-05-21
Przeczytana: 18 maja 2015

rewelacyjne można język połać, wspaniałe do ćwiczenia czytania by mieć giętki język :)

Maya | 2015-01-08
Przeczytana: 2014 rok

Fantastyczne językowe łamańce! Co ciekawe - rodzic myli się częściej, niż dziecko znające na pamięć :) Świetna zabawa słowem!!!

Meowth | 2016-02-27
Sasha | 2016-01-21