Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Córki księcia Windham (tom 4) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Lady Eve's Indiscretion
Asik92

Piękna Eve Windham nie bez przyczyny sprzeciwia się zamążpójściu, do którego nakłaniają ją jej książęcy rodzice. Odrzuciła już wielu kandydatów, lecz teraz powoli kończą jej się wymówki. Lucas Denning, który niedawno odziedziczył tytuł markiza Deene, również ma swoje powody, by się nie żenić. Oboje zawierają więc układ i postanawiają udawać narzeczonych. Mają nadzieję, że dzięki temu na...

Oboje zawierają więc układ i postanawiają udawać narzeczonych. Mają nadzieję, że dzięki temu na dobre wykpią się od ślubu. I byłby to plan niezawodny, gdyby nie jeden ukradkowy, płomienny pocałunek...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1480/chwila...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1480/chwila...»

CuriousSoul | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Kolejny romans historyczny, który nie rozczarowuje, a wręcz zachęca do przeczytania kolejnych.
Wśród romansów pozycja na najwyższym poziomie, zaprezentowana lekko, z gracją.
Pochłania w całości i uwalnia w optymistycznym nastroju.

Idealna na beztroski, ciepły, letni dzień. :)

Haneczka | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Przyjemnie się czyta, bo "ma ręce i nogi" - całkiem sensowna historia. Bohaterowie z przeszłością, ale mimo to potrafiący przeciwstawić się innym ludziom, przeciwnościom, niezbyt ulegli.
Jedynie pożądanie "stanie" na drodze głównej bohaterce, ale jak się okaże... warto przeczytać ;)

Beata | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Świetna! Bardzo dobrze bawiłam się przy czytaniu tego romansu.

Ewelina | 2015-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Książkę oceniam jako dobrą, z trzech powodów. Pierwszy - miłość do koni, ciekawe opisy z nimi związane, drugi - przejścia głównej bohaterki były czymś nowym, a trzeci - końcowy wyścig był bardzo emocjonujący. Niestety wymieniłabym środek. Strasznie mi się wszystko ciągnęło po ślubie Eve i Lucasa. Do wymiany także sam główny bohater. Takiego dzimdziusia dawno nie spotkałam w romansie historycznym, a czytam ich dość dużo. Zabrakło mi też jakiejś żywszej reakcji po tym jak odkrył machlojki Anthonego, ale w sumie czego mogłam się po dzimdzi spodziewać? Gdyby zmienić te dwie rzeczy książka była by nie dobra, a bardzo dobra.

Malinka | 2017-10-07
Przeczytana: 21 września 2017

Wydawnictwo Amber przez ostatnie kilka miesięcy wydaje wznowienia chyba wszystkich swoich romansów, w nowych, nie zawsze ładniejszych, ale z pewnością bardziej nowoczesnych, okładkach. Prawdopodobnie właśnie o te okładki się rozchodzi. Ja, jako miłośniczka tego gatunku lubię czasem poczytać o naiwnych miłostkach. Boli mnie jednak fakt wydawania czegoś, co już kiedyś było, a teraz jest w lepszym opakowaniu, bo dla przykładu mam pierwsze wydanie Harry’ego Pottera, ale podobają mi się te nowe, kolorowe.

Co mam więc zrobić? Kupić i mieć podwójnie? Marketing w wydawnictwie jak widać działa i ma się dobrze, bo nie wszyscy miłośnicy gatunku wiedzą, że czytają wznowienia. Ale do rzeczy, bo ja przecież nie o zabiegach wydawniczych chciałam!

„Chwila zapomnienia lady Eve” skupia się wokół tytułowej Eve, która mając około siedemnastu czy dziewiętnastu lat spadła z konia i nie mogła przez długi czas chodzić z powodu poważnych złamań. Przyczyny, dla których młodziutka dziewczyna porwała się na...

karka0912 | 2014-10-05

I kolejny romansik historyczny :3

Wprawdzie opis niczym sie nie ma do fabuły książki. Myślałam, że to bedzie zupełnie inna historia. Tak sie przynajmniej wydawało. A le też w sumie za bardzo sie nie zawiodłam.

Jak ostatni zrecenzowana przeze mnie romans był o szachach tak ten jest o koniach i miłości do nich. Dopiero nie dawno zobaczyłam, że te romanse oprócz "romansów" mają troszke głebszą treść, której nie widać po pierwszej przeczytanej książce z tego gatunku. W jednej jest ukryta miłość do koni w drugiej miłość do roślin a w trzeciej jeszcze miłość do jedzenia.

Akurat ta historia nie była zbytnio pochłaniająca. Czasem nawet nudnawa. Nie mam pojecia dlaczego akurat ta wydała mi sie taka zwyczajna podczas gdy tamte były intrygujące. No cóż, czasem sie tak zdarza.

zapraszam na bloga z recenzjami: http://papierowa-kraina.blogspot.com/

MissShy | 2015-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2015

Bardzo podobała mi się ta książka pod tym względem, że gdyby autorka chciała, mogłaby napisać ją znowu, tym razem w gatunku New Adult. Chodzi mi o to, że niektóre sytuacje, problemy bohaterów są ponadczasowe, dzisiaj także możemy się z nimi spotkać. Jak już wiele osób zauważyło opis z okładki w ogóle nie oddaje tego, co się znajduje w środku.
Przez większość książki Eve jest strasznie niezdecydowana. Typowe chcę, ale nie mogę. Coś w stylu: "Podobałoby mi się bycie z Lucasem, ale nie mogę, bo...". O tym "bo" musicie sami się dowiedzieć. W tamtych czasach to na pewno był problem, kiedy kobieta chciała wyjść za mąż, dzisiaj już byśmy na to w ten sposób nie patrzyli. Z drugiej strony jest sytuacja Deene'a i jego siostrzenicy Georgie... Trzeba to przeczytać, żeby wyrobić sobie swoje zdanie.

książek: 1962
Arnika | 2014-08-25
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

"Jednym słowem, zaplanowali małe, sympatyczne morderstwo w ścisłym rodzinnym gronie."* :D

A opis na okładce nijak się ma do treści książki.

*cyt. ze str. 166.

agnes | 2014-08-28
Przeczytana: 26 lipca 2014

Typowy romans historyczny. Lekko się czyta, może nie porywa, ale w związku z tym, że już prawie wszystkie pozycje przeczytałam, cóż dobre i to:)

beatajv | 2018-01-17