Trzylatek w przedszkolu. Gotowość dziecka trzyletniego do podjęcia edukacji przedszkolnej

Wydawnictwo: Erica
8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
pedagogika przedszkolna
Figunia33

Wielu rodziców ma obawy, czy nie jest za wcześnie, by posłać do przedszkola ich pociechę. Długie przebywanie trzylatka w większej grupie może stanowić duże obciążenie dla jego wrażliwego układu nerwowego, a brak opieki osób bliskich utrudnia mu rozwiązywanie konfliktów i pokonywanie przeciwności. Nie jest jednak za wcześnie. Przedszkole to instytucja przydatna w procesie przygotowania małego...

Nie jest jednak za wcześnie. Przedszkole to instytucja przydatna w procesie przygotowania małego człowieka do wypełniania edukacyjnych zadań i do funkcjonowania w szkole.

Istotne jest, aby rodzice mieli podstawową wiedzę na temat edukacji przedszkolnej, organizacji i funkcjonowania przedszkola, a także przygotowania dziecka do uczęszczania do tej placówki. Temu celowi służy niniejsza książka.

źródło opisu: www.tetraerica.pl

źródło okładki: www.tetraerica.pl

| 2014-02-20

Pani profesor była promotorką mojej pracy magisterskiej. Po jej książki sięgnęłam wcześniej. Napisane przystępnym językiem, zawierają wiele cennych wskazówek dla pedagogów.

Martyna | 2017-01-31

Must have każdego nauczyciela przedszkola. Książka napisana przez promotorkę mojej pracy mgr

magdaa1245 | 2018-02-10
Figunia33 | 2013-06-20