CUT

Wydawnictwo: Digital Manga, Inc.
manga, yaoi, dramat
komiksy
angielski
Emi

Chiaki Sakaguchi appears to be a sociable, popular high school senior, but he carries a dark secret with him that he can tell no one about – not even his closest friends. When Chiaki meets fellow student Eiji Yukimura – an under-achieving social misfit – for the first time, he believes he’s found someone who can understand his inner pain. As the two become closer, Chiaki learns that Eiji has a secret also – a secret so dark, it threatens to overshadow his own. United by common dysfunction and angst, Chiaki and Eiji begin to search for pleasure together beyond their pain. Will the pair’s growing bond enable them to break free of their troubled pasts and create a brighter future? Or is the damage that’s been done to both of them beyond any healing that love can provide?

źródło opisu: June, 2009

źródło okładki: http://www.digitalmanga.com/