Intense Rain

Wydawnictwo: Digital Manga, Inc.
Hageshii Ame
manga, yaoi, dramat
komiksy
angielski
Emi

Takaaki and Ryuji's relationship became too hard and complicated, so they broke up—another young relationship that was supposed to remain a bittersweet memory. But then, when Takaaki becomes a substitute teacher at a high school, he is suddenly reunited with his ex-boyfriend, Ryuji. Takaaki tells himself he has put those feelings of that relationship behind him forever...but are those really his true feelings? From the creator of "A Gentleman's Kiss"!

źródło opisu: June, 2011

źródło okładki: http://www.digitalmanga.com/