Bioterror. Jak nie dać się zabić.

Wydawnictwo: Tower Press
popularnonaukowa

Opustoszałe amerykańskie lotniska w przeddzień Święta Dziękczynienia to rzecz niespotykana. Manhattan wyludniony w godzinę po zamknięciu ostatniego biura to widok przygnębiający. Podejrzliwe spojrzenia wysyłane w kierunku Arabów to zjawisko budzące niepokój. Gumowe rękawiczki na poczcie, ludzie w skafandrach, przemierzający korytarze Kongresu, żołnierze na kalifornijskich mostach - to przerażające.

Najgorsze jednak jest poczucie bezradności. Nie wiemy przecież, czego sięgać, co nam grozi, skąd nadejdzie uderzenie. Doczekaliśmy czasów, w których pół grama nieszkodliwego białego proszku powoduje panikę - milkną stacje telewizyjne, zamykane są biura. Czy mąka rozsyłana w kopertach może sparaliżować świat?

Odpowiedzi na tak postawione pytanie oczywiście nie ma. Nikt nie odważy się powiedzieć jednoznacznie - tak albo nie. Nikt nie wie. Nikt nie wie, co okaże się atakiem terroru, a co idiotycznym żartem.

Terroryzm to jednak bardzo realne, straszliwe zagrożenie. Zagrożenie o wielu obliczach. Czy możemy coś zrobić, żeby mu się nie poddać. Myślę, że tak. Trzeba je poznawać. Próbować spojrzeć mu w twarz. To chyba jedyny 'ogólnodostępny' sposób zmagania się z nieznanym. Ta książka dostarcza wiedzy, którą w dzisiejszych czasach, niestety, trzeba dysponować.

Sławomir Jeneralski

źródło opisu: http://merlin.pl/Bioterror-Jak-nie-dac-sie-zabic_M...(?)

źródło okładki: http://literacki24.pl/obr/b/15/b15154.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!