Bicz z piasku

Wydawnictwo: Muza
8372001855

Pełna emocji opowieść o niewinności, dojrzewaniu, głęboko skrywanej tajemnicy i niszczącej sile miłości za wszelką cenę. Przypadkowe spotkanie głównej bohaterki z przyjaciółką z czasów studenkich staje się początkiem definitywnego rozliczenia z przeszłością. To jedyna okazja, by poznać zagadkę wydarzeń sprzed trzydziestu lat. Grupa studentek żeńskiego Sweet Briar College zaplanowała wycieczkę na Stary Kontynent. Niespodziewanie dołącza do nich tajemnicza i piękna Olivia Hartfield, córka amerykańskich dyplomatów. Wytworna, wrażliwa, nienagannie wykształcona budzi podziw i szacunek. Ale to ona przyczyni się do tragicznego końca całej wyprawy, a jej wyrachowanie, przewrotne postępowanie nieodwracalnie wpłynie na życie Kate Preston i jej przyjaciół. Chorobliwa determinacja Olivii ostatecznie wyrzuci ją samą poza nawias społecznych norm.

trzeciadziesiatka | 2010-11-07
Przeczytana: 07 października 2010

Nie do przejscia...

manfred | 2011-07-27
Przeczytana: 19 lipca 2011

"Przypadkowe spotkanie głównej bohaterki z przyjaciółką z czasów studenckich staje się początkiem definitywnego rozliczenia z przeszłością. To jedyna okazja,aby poznać zagadkę wydarzeń sprzed trzydziestu lat"- tak zaczyna się informacja na tylnej okładce książki. Dla mnie jednak zagadka zostaje rozwiązana dużo wcześniej, choć jest mnóstwo niedopowiedzeń,a Oliwii nie nazwałabym "przyjaciółką z czasów studenckich", co najwyżej koleżanką.
Styl napisania tej książki nie bardzo mi się podobał i trochę się męczyłam, ale w sumie historia dość ciekawa, chciałam wiedzieć,co naprawdę działo się z Oliwią. Nie zgadzam się z komentarzem na okładce, że jest to książka "pełna emocji".

agnes | 2012-06-17

Cóż... Czytałam jakiś czas temu. Po przeczytaniu opisu i pomimo najlepszych chęci, nadal nie mogę sobie przypomnieć o czym była ta książka. To chyba nie świadczy zbyt dobrze o tej lekturze.

hir | 2012-03-22
Na półkach: Przeczytane, Flashrorwards
Przeczytana: 01 grudnia 2009

Kobieca literatura , ktora czasem czytam..
Bardzo ciekawa i spojna historia .
Podobala sie .

Morgana1976 | 2012-11-07