Balsam dla duszy kobiety

Cykl: Balsam dla duszy kobiety (tom 1) | Seria: Balsam dla duszy
Wydawnictwo: Rebis

Balsam dla duszy kobiety pozwala odpocząć i znaleźć ukojenie dając niezapomniane chwile wzruszeń.Te opowieści przypominają nam, co tak naprawdę znaczy być kobietą czy dziewczyną w dzisiejszym skomplikowanym świecie a mieć odwagę, poczucie własnej godności i przyjaciół, którzy pobudzają nas do sięgania po marzenia. Każda zapracowana kobieta powinna poświęcić parę minut swojego dnia na poczytanie tych opowiadań. Wniosą one świeżość, inspirację i równowagę do jej życia.aNareszcie Balsam tylko dla kobiet! Rozbudził we mnie wszystkie emocje a śmiałam się, płakałam. Stał się dla mnie natchnieniema.Olivia Newton-John Jacka Canfielda i Marka Victora Hansena, cenionych amerykańskich gawędziarzy, wspomagają tutaj Jennifer Read Hawthorne i Marci Simoff, współzałożycielki The Esteem Group, organizacji, która stawia sobie za cel wzbudzanie w kobietach chęci działania i poczucia własnej wartości.

źródło opisu: Rebis 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sentido | 2017-04-25

Nie wiem jak autorzy tego dokonali, ale te opowiadania na prawdę koją. W oryginale tytuł brzmi "Rosół dla duszy..." i oddaje on istotę książki.

Historie są krótkie i pisane prostym lecz pełnym emocji stylem. Poruszają wszystkie ważne dla kobiety rzeczy. Nieważne czy opowiadanie jest o miłości, samotności, utracie kochanej osoby, byciu mamą czy żoną. Kilka razy się wzruszylam, kilka zamyśliłam, a innym razem trafiłam na pomysł, który mogę zastosować odnośnie ludzi, których kocham.

Rzadko się zdarza, aby ktoś potrafił w kilku zdaniach zawrzeć istotę swojej opowieści. Autorom się udało i serwują esencję, bez zbędnego lania wody. Ci, którzy znają książki Canfielda wiedzą, ze stosuje jakieś czary. Jego się nie da nie lubić. Nawet jako współautor potrafi emanować swoim pozytywnym podejściem przez kartki książki.

Lektura może śmiało konkurować z albumem pełnym zdjęć z dzieciństwa albo porcją lodów czekoladowych w kategorii "chwila na głębszy oddech".

ania | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Kilkadziesiąt krótkich opowiadań, każde innego autora, wszystkie napisane przez życie. Niosące ogrom radości, mądrości i smutku. Wzruszające do łez. Czytając tę książkę, to tak, jakby poznać najgłębsze sekrety i uczucia tych wszystkich ludzi. Piękne...

eduko7 | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

A mnie się podobały te opowieści. Pokazywały różne aspekty naszego życia, zaś kobietę w różnych odsłonach.

zielonooka | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Mimo iz są to opowiadania - a to forma za którą najmniej przepadam - to nie jest źle:) jest dobrze, naprawdę dobrze. opowiastki łączą się ze sobą w zgrabną całość. nad niektórymi trzeba się chwilę zadumać, inne lekko się zaczyna, lekko kończy i przechodzi do następnego. ogólnie całość bardzo dobra - polecam wszystkim:)

adorable | 2010-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2010

"Balsam dla duszy kobiety" zawiera wiele pięknych i mądrych opowiadań oraz cytatów, które przekazują nam wiele życiowych prawd. Naprawdę, książka warta przeczytania. :)

Rysia | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Zwłaszcza teraz, kiedy staram się kształtować swoja własną, autentyczną osobowość, ta książka bardzo mi pomogła. Jest prostym zbiorem historii, historyjek i opowiadań dla kobiet. Niektóre zabawne, przy innych niemal płakałam. Polecam wszystkim osobom płci żeńskiej!

KSP | 2013-05-17
Przeczytana: luty 1999

Zbiór różnorodnych wypowiedzi literackich, które zostały uporządkowane w 10 grup tematycznych:
1.Miłość
7.Przeżyj swoje marzenia
8.Starość
9.Wyższa mądrość
10.Poprzez pokolenia

Niektóre utwory nieco powierzchowne, zbyt przewidywalne lub ckliwe, niektóre zaś zaskakujące, zmuszające do zastanowienia, wyraziste.
Właśnie ta różnorodność czyni z "Balsamu" wieloczynnościowy zasobnik "dla duszy kobiety" :) I do zaśnięcia i do przebudzenia :)

Halina | 2012-10-09
Przeczytana: 23 września 2012

Jak każda z części Balsamu dla duszy, ta również podnosi na duchu i pozwala uwierzyć w siebie. Zbiór pięknych opowiadań, opowiadających piękne historie, napisanych pięknym językiem. Polecam, na nadchodzące, zimowe wieczory na pewno się nada.

Aneta Ciechanowska | 2012-10-07

dla każdej kobiety która szuka chwili oddechu.

bee | 2012-10-17
Przeczytana: lipiec 2012

mnie nie podnosiły na duchu. Długo je męczyłam - pomagały mi zasypiać prawie natychmiast.