National Geographic 06/2013 (165)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
Tomasz

SPIS TREŚCI: Pod flagą NG Ryzykanci Odkrywcy Skaner Jedz z głową - Nasze ciało potrzebuje codziennej porcji kalorycznego paliwa. Sztuka polega na tym, by nauczyć się zasilać organizm racjonalnie. Wywiad - Dlaczego Polska jest biedniejsza niż kraje Zachodu? Który władca był najlepszym gospodarzem, a kiedy
najbardziej traciliśmy dystans? Z prof. Wojciechem Morawskim rozmawia Adam...

SPIS TREŚCI:
Pod flagą NG
Ryzykanci
Odkrywcy
Skaner
najbardziej traciliśmy dystans?
Z prof. Wojciechem Morawskim rozmawia Adam Robiński
Fotoreportaż - Połączenie dwóch pasji – do koni i do fotografii – przyniosło doskonałe rezultaty. Zresztą – oceńcie sami.
Kosmiczne dno - Słynny reżyser i eksplorator James Cameron zbudował batyskaf, w którym osiągnął największą głębię na ziemi. Publikujemy relację z opadania w otchłań piekielnych ciśnień.
Everest - Najwyższy szczyt świata emanuje magnetyzmem tak wielkim, że znalazł się – rzecz przed kilku dekadami niewyobrażalna – w stanie prawdziwego oblężenia. Jak opanować chaos na Górze Gór?
Wielorybnicy - Polowanie na walenie w dzisiejszej Norwegii nie przynosi już prestiżu i pieniędzy takich jak niegdyś. Odległe rybackie społeczności wraz z ich stylem życia umierają. Wieloryby, które przetrwały rzezie, mogą odetchnąć.
Gorongosa - Wyrastająca z sawann Mozambiku święta góra zasilana monsunami wykształciła niezwykłe zbiorowisko fauny i flory. Ekosystem spustoszony w czasie długich lat wojny domowej powoli wraca do zdrowia.
Macierzyństwo - Ile w nim natury, a ile kultury? Choć ludzkość wykształciła różne jego modele, jedno jest pewne: nasza cywilizacja ma z macierzyństwem coraz większy problem.
Tylko dla prenumeratorów - Tunele Gazy
Półoficjalny system kanałów przemytniczych to dla jednych śmiertelna pułapka, a dla innych źródło fortuny.
W trudnych warunkach ludzka pomysłowość owocuje czasem kuriozalnymi rozwiązaniami.

źródło opisu: www.national-geographic.pl

• Charlie Hernández i Liga Cieni
  • Pozwól mi kochać
  • Światło księżyca
  • Truciciel
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Nigdy więcej

Jenn Bennett

Truciciel
Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

Claudia Pietschmann

Czarownica ze wzgórza
Stacey Halls

7,5 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

8 (2 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!