Spice & Wolf 2

Cykl: Spice & Wolf (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Ookami to koshinryo
komiksy
Miranda

Świat wkracza w nową erę. Chłopi porzucają wiarę w bóstwa urodzaju, pokładając ufność w innowacyjnych metodach rolniczych. Wędrowny kupiec nazwiskiem Lawrence przybywa pewnego dnia do wsi Pasroe, gdzie poznaje Horo - wilczycę w ludzkim ciele, która postanawia zrezygnować z roli opiekunki plonów i wyruszyć daleko na Północ. Lawrence zabiera ją ze sobą w podróż, a w zamian Horo pomaga mu w interesach.
Poznany w klasztorze kupiec, Zelen, przedstawia im ofertę, dzięki której podróżnicy mogą zyskać na zmianie zawartości kruszcu w srebrniku Threnny. Lawrence dostrzega jednak haczyk, ukryty w tej propozycji...

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://studiojg.pl

Dodi | 2013-07-17
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 17 lipca 2013

Coś wspaniałego! Drugi tom zachwycił mnie jeszcze bardziej niż pierwszy! Fabuła świetna, kreska śliczna, a Horo to najsłodsza postać jaką do tej pory poznalam :3
Nie mogę się już doczekać kolejnych części *w*

DeVi | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Nasi bohaterzy wylądowali w Patzio, mieścinie niedaleko wioski, z której uciekła Horo. Lawrence otrzymuje propozycje utargu, dzięki którym mógłby sporo zyskać, jednakże gdyby się bliżej przyjrzeć całemu interesowi, wcale, a wcale nie jest tak, jak być powinno. Kupiec decyduje się na szczerość wobec spółki Miliione zyskując ich zaciekawienie. Wkrótce mają odpowiedzieć, czy zamierzają wraz z nim dokonać interesu z niejakim Zelenem. Najgorsze w tym wszystkich, że coś tu śmierdzi, tylko nie wiadomo do końca co. Ale, jak to mówią, bez ryzyka nie ma zysków – trzeba spróbować!

W tej części zauważamy jak rodzi się więź pomiędzy Horo oraz Lawrecnce. Jak próbują zaufać sobie nawzajem, poznać z lepszej strony, pokazać, że jest się przydatnym dla towarzysza. Podróż ich dopiero się zaczyna, jednakże od samego początku jest w niej intryga, okłamanie i kilka łez na pocieszenie. Oczywiście byłoby nudno, gdyby bohaterów nie spotkało kilka nieprzyjemnych sytuacji, ale cóż i to znajdziemy w tej...

Shade | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Och, jaka Horo jest slodka *w* Tom ciekawszy od poprzedniego. Jest chyba więcej akcji Lawrence-Horo, a ja tylko na to czekam ;P

Kyou | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013