Zgłosuj na książki roku 2017

In the After

Cykl: In the After (tom 1)
Wydawnictwo: HarperTeen
young adult, Dystopia
angielski
HouseOfReaders

Attack. Not isolated. Fate of Americans: unknown. Amy is watching TV when the world is attacked by Them. Most of the population is overtaken, but Amy manages to survive—and even rescue "Baby," a toddler she finds in an abandoned supermarket. Then, after years of hiding, they are miraculously rescued and taken to New Hope, a colony of survivors living in a former government research...

Attack.
Not isolated.
Fate of Americans: unknown.

Then, after years of hiding, they are miraculously rescued and taken to New Hope, a colony of survivors living in a former government research compound. While at first the colony seems like a dream, with plenty of food, safety, and shelter, New Hope slowly reveals that it is far from ideal. And Amy soon realizes that unless things change, she'll lose Baby—and much more.

You'll tear through the pulse-pounding narrow escapes and horrifying twists of fate in this thrilling debut from author Demitria Lunetta.

źródło opisu: http://www.harperteen.com/books/After-Demitria-Lun...(?)

źródło okładki: http://www.harperteen.com/books/After-Demitria-Lun...»

| 2015-12-25

Wreszcie przeczytałam i powiem od razu, że nie tego się spodziewałam po tej okładce. Ba! Początek mnie całkowicie zawiódł: atak obcych?! Serio? Zielone stwory, UFO i wgl? Nieee, to nie dla mnie. Ale się przemogłam. Skoro zaczęłam, to i skończyć muszę! I skończyłam.

Muszę wręcz przyznać, że przeczytałam ją w ekspresowym tempie, bo mnie strasznie wciągnęła.

Amy była bardzo dzielna w obliczu ataku. Po jakimś czasie, gdy już przywykła do nowej rzeczywistości, wiedziała doskonale, co robić. Jej miłość i troska o Baby była cudowna. Właściwie miały tylko siebie. One obie przeciwko światu i wrogom. Aż do czasu...

Tak prawdę mówiąc, to nie wiem, co mam sądzić o In the After. Na pewno jest książka od tych, które czytałam. I co ciekawe, ocena, którą jej wystawiłam, nie jest w tym wypadku złą!

Jeżeli nie boicie się zielonych stworów to zachęcam do przeczytania!

książek: 2021
Sybi | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Nie cierpię historii o kosmitach, preferuję innego rodzaju sf, ale to jest całkiem niezłe sf, dzięki opisowi więzi między Amy i Baby, oraz języka którym porozumiewają się te dwie.

Końcówka dosyć zaskakująca, szczególnie odkrycie kim są Florae i jaką rolę w tym wszystkim odegrała matka Amy.

Książka całkiem fajna, ale główna bohaterka zaczęła się stawać bardzo irytująca.
Jej zachowanie mogłabym przypisać niemądrej nastolatce, a nie twardej dziewczynie, która bardzo długo żyła w świecie opanowanym przez obce istoty.
Pomysł ciekawy i czyta się lekko. Lekturę psują coraz głupsze pomysły głównej bohaterki niestety.
Ale na pewno sięgnę po kolejny tom, bo jestem bardzo ciekawa jak to się zakończy.

Ola-D | 2017-12-27
Przeczytana: 28 grudnia 2017