Spoczynek w Duchu Świętym. Refleksja teologiczna i świadectwa

Wydawnictwo: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre"
religia
Meell

"Jak ludzie potrzebujemy znaków. Tę potrzebę rozumie kochający Bóg. Gdy spojrzymy na karty Pisma Świętego, obok ekonomii słowa występuje przebogata ekonomia znaków i obrazów. W rzeczywistości Kościoła Duch Święty przemawia do nas przez znaki sakramentalne, których znaczenie określił sam Zbawiciel, ale występują też znaki nadzwyczajne, wśród których warto wyróżnić dar spoczynku w Duchu Świętym, o którym mowa w niniejszej publikacji. Ks. dr Włodzimierz Cyran odpowiada wyczerpująco na wszelkie kwestie dotyczące wiarygodności tego fenomenu. Książkę szczerze polecam."

ks. prof. Krzysztof Guzowski

źródło opisu: http://www.mamre.pl/

źródło okładki: http://www.mamre.pl/

Alicja | 2014-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2014
Przeczytana: 20 października 2014

Bardzo dobre opracowanie traktujące o spoczynku w Duchu Świętym. Autor przybliża czytelnikowi to zjawisko, przytacza fragmenty z Pisma Św. będące opisami spoczynku, ale także rozprawia się z wątpliwościami, jakie pojawiają się u każdego, kto zetknął się ze spoczynkiem w Duchu Św. osobiście, bądź też tylko o tym słyszał. Dodatkowo w aneksie są przedstawione świadectwa osób, dotkniętych spoczynkiem w Duchu Św., co moim zdaniem sprawia, że z samego spoczynku spada otoczka czegoś niesamowitego, niepojętego i danego tylko wybranym, wyjątkowym ludziom.
Polecam!

Ilona | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 maja 2013

Dobrze napisana, konkretna, do przeczytania za jednym zamachem. Wyjaśnia czym jest spoczynek, w jakich przypadkach może wystąpić, i co może powodować blokadę na to zjawisko. Wzbogacona dodatkowo o własne przeżycia autora i świadectwa innych osób. Polecam!

Meell | 2013-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 maja 2013

Książka wyjaśniła mi wszystko, czego jeszcze nie byłam pewna. Polecam wszystkim zainteresowanym tematem i mającym styczność ze spoczynkiem w Duchu.