Nordic walking. I o to chodzi!

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Sensus
The Ultimate Nordic Pole Walking Book
nordic walking
sport
joly_fh

Nie lubisz biegania? Uważasz, że sporty wyczynowe to gwarancja wyłącznie kontuzji? Wybierz nordic walking! Zapewne często widujesz ludzi, którzy z parą kijków przytroczonych do rąk plączą się o każdej porze roku po parkowych alejkach. Może nawet zastanawiałeś się, czy to sport dla Ciebie albo czy to w ogóle prawdziwy sport. Większość osób, które widziałeś, niestety nie potrafi zrobić...

Zapewne często widujesz ludzi, którzy z parą kijków przytroczonych do rąk plączą się o każdej porze roku po parkowych alejkach. Może nawet zastanawiałeś się, czy to sport dla Ciebie albo czy to w ogóle prawdziwy sport. Większość osób, które widziałeś, niestety nie potrafi zrobić właściwego użytku z kijków - a szkoda, ponieważ to fantastyczna aktywność fizyczna, która angażuje aż 90% mięśni całego ciała i doskonałe sprawdza się bez względu na wiek i formę fizyczną.

Czy wiesz, że nordic walking był przez lata po prostu formą letniego treningu dla narciarzy biegowych? Żadna inna dyscyplina sportu nie jest tak łatwa do opanowania i nie przynosi tak widocznych korzyści w kwestii Twojego zdrowia i Twojej kondycji fizycznej. Nordic walking pomaga również zapobiegać wielu powszechnym dolegliwościom, takim jak stres, nadwaga, bóle pleców i kolan, nadciśnienie, cukrzyca, artretyzm, a nawet depresja - oraz leczyć je, gdy już wystąpią.

Dzięki temu podręcznikowi, opatrzonemu zestawem zdjęć ułatwiających naukę, poznasz właściwą technikę chodzenia oraz będziesz mógł zaplanować treningi, bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z tą dyscypliną, czy jesteś już doświadczonym chodziarzem z ambicjami maratończyka.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/nordic-walking-i-o-to-cho...»