Energia w czasach kryzysu

3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
837251691X
ekonomia, biznes, energia, kryzys
popularnonaukowa

Autorzy podejmują jeden z najważniejszych problemów globalnych, a mianowicie kwestię narastającego kryzysu energetycznego. Możliwość wystąpienia niedoboru niezbędnej rozwijającej się gospodarce energii rozpatrują w kontekście innych zagrożeń kryzysowych współczesnego świata. Pokazują źródła kryzysu energetycznego, jego przejawy i następstwa wskazując przy tym na możliwe do zastosowania środki zaradcze i warunki posłużenia się nimi. Praca dotyczy w zasadzie gospodarki globalnej, ale zawiera także szereg odniesień do bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.
Przedstawiwszy istotę kryzysu energetycznego autorzy omawiają stan zasobów surowców energetycznych i pokazują wielkość, strukturę oraz dynamikę popytu na energię. Analizują energochłonność gospodarek o różnym poziomie rozwoju. Omawiają możliwe do zastosowania alternatywne źródła energii oraz rolę energii jądrowej w zaspokajaniu potrzeb energetycznych współczesnego świata. Traktują przy tym kwestię pozyskiwania, konwersji, dystrybucji i konsumpcji energii nie tylko jako zagadnienie globalne i makroekonomiczne, ale także mikroekonomiczne.

Adresatami publikacji są studenci uczelni ekonomicznych, dziennikarstwa, oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych, licealiści przygotowujący się do egzaminu maturalnego z geografii, jak również osoby zainteresowane węzłowymi problemami współczesności.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/energia-w-czasach-kryzysu/

Paulina Żęgota | 2013-05-19
Przeczytana: 19 maja 2013

Książka raczej dla początkujących. Polecam osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z energetyką.