Zapłata

Tłumaczenie: Maria Frąc
Wydawnictwo: Albatros
THE PAYBACK
Ophelia

Dennis Milne jest byłym policjantem i płatnym zabójcą na pół etatu. Zabija złych ludzi, którzy w jego mniemaniu zasłużyli na śmierć. Obecnie przebywa w Manilii i czeka na swoją kolejną ofiarę: młodą kobietę, która narobiła sobie wielu śmiertelnych wrogów. DI Tina Boyd przebywa w Manilii i szuka człowieka odpowiedzialnego za śmierć jej ukochanego, mimo, że wie, że zabójca jest bardzo...

DI Tina Boyd przebywa w Manilii i szuka człowieka odpowiedzialnego za śmierć jej ukochanego, mimo, że wie, że zabójca jest bardzo niebezpieczny i bezwzględny. Jest zdeterminowana, żeby doprowadzić do sprawiedliwości, nawet jeśli miałoby ja to zabić.

Kiedy oboje się spotkają, nadejdzie czas zapłaty

źródło opisu: www.wydawnictwo albatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwo albatros.com

iwona525 | 2017-01-23
Przeczytana: 17 stycznia 2017

To chyba jedna z gorszych książek z Tiną Boyd, z jaką przyszło mi się zmierzyć...dlaczego?
Zawsze podobało mi się w książkach Kernicka to, że bohaterowie jego powieści nie są kryształowi, wzorowi....ale przesadą jest osoba głównego bohatera zawodowego zabójcy który pod wpływem chwili zostaje umoralniony...? jakoś do mnie to nie przemówiło...Zapłatę czyta się szybko jednak akcja nadmuchana godna Ostatnich Sprawiedliwych ;)

Anna-mojeksiążki | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Kernick należy do ścisłego grona moich ulubionych pisarzy thrillerów. Doskonale panuje nad napięciem i tworzeniem niesamowitej atmosfery w swoich powieściach. Jego książki są zawsze przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Jak tylko "Zapłata" zawitała w moich progach, od razu zabrałam się do czytania. Błyskawicznie mi to poszło.... niestety. I teraz muszę czekać na kolejną powieśc Kernicka.

Tym razem mamy do czynienia z byłym policjantem, który aktualnie zajmuje się zabijaniem złych ludzi na zlecenie. Dennis Milne jest fachowcem i specjalistą w swojej branży, jednak związał się z niewłaściwymi ludźmi. Chciałby z tym skończyć, ale nie pozwala mu dług.... Jeśli raz korzysta się z pomocy niewłaściwego człowieka, trudno się wyplątać potem z tego układu. Na zlecenie, zabija dziennikarza, który okazuje się niewygodnym i ciekawskim. Śmierć upozorowana jest na samobójstwo, pozostają po nim list pożegnalne. Nie wierzy w to była kochanka dziennikarza, detektyw Tina Boyd,...

Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Thriller, jak pudełko czekoladek

Dobry thriller powinien przyprawiać czytelnika o dreszcze. Ten nie dosyć, że pozostawia takie odczucia bardzo długo po jego skończeniu to na dodatek jest tak elektryzujący i pełen napięcia, że zasiliłby w energię niejedno miasto.

Podobno od dobrego policjanta z kodeksem moralnym gorszy jest tylko płatny morderca z zasadami. Co w takim razie mogłoby się zdarzyć, gdyby zestawić ze sobą taką mieszanką, gdzie były policjant zostałby zabójcą na zlecenie?

Dennis Milne jest właśnie tego typu człowiekiem. Dawny glina, który w splocie dziwnych okoliczności pewnego dnia dochodzi do wniosku, że najlepszą formą wymierzania sprawiedliwości jest branie tejże w swoje ręce. Tak oto zostaje on jednym z najlepszych specjalistów od zabijania. W swej karierze płatnego zabójcy kieruje się pewnymi nienaruszalnymi zasadami, co okaże się dla niego bardzo niebezpieczne.

Jednak status płatnego zabójcy zaczyna mu już mocno dokuczać. Od dawna marzy, aby wyrwać się z tego...

anetapzn | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Aj, jak ja lubię czytać Kernicka. Każda kolejna książka tego autora jest przeze mnie niecierpliwie wyczekiwana. Wiem, wiem, to pozycje z typu takiej amerykańskiej akcji na zasadzie zabiligoiuciekł. I co z tego?! Po ostatnich ambitnych i trudnych książkach, należało mi się trochę rozrywki. Biorąc do ręki Zapłatę, byłam pewna, że wieczór z Simonem Kernickiem nie będzie stracony:).
Główny bohater Dennis Milne jest byłym policjantem i płatnym zabójcą. Zabija złych ludzi (jakby to miało być usprawiedliwieniem i rozgrzeszeniem), którzy w jego mniemaniu zasłużyli na śmierć. Kiedyś był dobrym londyńskim gliną. Miał w planach bycie jeszcze lepszym, ale plany planami, a życie życiem. Nie macie czasami ochoty (patrząc ile zła jest w koło, zła, które częstokroć nie zostaje ukarane, tak jak na t zasługuje) samemu wymierzyć sprawiedliwość? Dennis miał i ochotę i okazję i możliwość. Niestety, to skierowało go na drogę, z której jak się okazało nie ma powrotu (wbrew temu co Dennis sam myśli)....

Agnieszka | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Dennis zabił mnóstwo ludzi,taką miał pracę.Eliminować ludzi.Tina uważa,że Penny nie popełnił samobójstwa.Zostawił 3 listy,jeden z nich do kochanki.Ona była jego kochanką.Jest policjantką.Szuka informacji dlaczego Penny poniósł śmierć.
Dennis morduje O'Riordana.Okazuje się,że miał kochanka i żonę.Tina chciała uzyskać kontakt z O'Riordanem,lecz poznała Dennisa i okazało się,ze go zabił.Ona wściekłą,bo on mógł coś wiedzieć o śmierci Penniego.Ida razem do żony O'Riordana .Tam nic nowego im nie mówi.Dopiero dzwoni do nich,że ma coś dla nich.Ale to pułapka,bo tam na nich czekaja.Dużo strzelania jest w książce.
Dennis był kiedys z Emmą i ma dziecko.Lecz nie wie o niej najgorszego.
Paul Wise zabił dużo niewinnych dziewczynek i kiedyś chłopaka Tiny.Chce zemsty.Mimo,że jest wkurzona na Dennisa szukają Paula razem.Po drodze Dennis dużo osób zabija.Miał przejść na emeryturę,ale już nie przejdzie.Dlaczego?Odpowiedź jest na końcu książki.
Tina wdaje się w romans z mordercą,który miał ją zabić,bo...

Marczewek | 2014-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Kolejna książka brytyjskiego Harlana Cobena zaskakuje. Pozytywnie.
O ile Coben, jak mi się wydaje, bardziej się zwija niż rozwija, to Simon Kernick idzie w odwrotnym kierunku.

Zapłata to kolejna już książka, w której dostajemy dwóch równorzędnych bohaterów. Policjantkę Tinę Boyd, która stopniowo dostaje coraz więcej miejsca, oraz głównego pierwszoosobowego narratora.
Tym razem jest nim Dennis Milne, z którym Kernick napisał na początku swojej kariery dwie pozycje.

Były brytyjski policjant, a obecnie płatny morderca, na Dalekim Wschodzie realizuje zlecenia dla przeróżnych klientów. Tym razem dostaje je od człowieka, któremu dużo zawdzięcza, i którego się boi.
Uważa że zabija ludzi, którzy na to zasługują, ale gdy po zlikwidowaniu niewygodnego dziennikarza, dostaje zlecenie na policjantkę, zaczyna uświadamiać sobie, że jego życie sięgnęło dna.

Tina Boyd od lat próbuje dopaść mordercę i handlarza ludźmi Paula Wise'a. Uważa go za zleceniodawcę zabicia ważnych jej osób, partnera ze...

magdalena | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Bardzo solidny thriller. Błyskawiczne tempo, liczne zwroty akcji. Sięgnięcie po Zapłata to jazda kolejką górską, jest tu masa emocji i wrażeń. Czyta się bardzo szybko, może aż za szybko? Naprawdę ciężko się oderwać od oryginalnej historii zabójstwa dziennikarza, która jest wstępem do poważnej sprawy, która toczy się na drugim końcu świata.

Katarzyna | 2014-09-23

Cóż - dałam się nabrać. Autor sprytnie obmyślił fabułę . Moim zdaniem szkoda, że bohaterowie są jak James Bond - trudno im się dobrać do ...

dziewczynka5 | 2016-08-29

szybka akcja, cały czas się coś dzieje i nie ma przerwy na nudę, świetnie się czyta

Kaśko | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sama nie wiem, co sądzić o "Zapłacie". Czytałam ją na dwa razy - po przeczytaniu pierwszych 100 stron byłam tak zmęczona, że na miesiąc odłożyłam ją na półkę. Parę dni temu postanowiłam zmusić się, żeby dać jej jeszcze jedną szansę, i ku mojemu zdziwieniu, moja opinia uległa zmianie. Reszta książki w zasadzie mnie wciągnęła, byłam ciekawa zakończenia. Jednak ze względu na ciężki początek, oceniam ją przeciętnie, bo gdyby nie moja zasada, że raz zaczętą książkę powinno skończyć (nawet po dłuższym czasie, ale powinno się), to chyba nie dałabym jej drugiej szansy.
UWAGA SPOILER!!!!!!!!!!!!!
Co mnie ogromnie zaskoczyło, to zakończenie, chodzi mi o losy głównych bohaterów. Przez narrację byłam pewna, że będzie klasyczny happy end, i już w głowie układałam sobie plan, że będę unikać książek z takim sposobem narracji, bo zdradzają zakończenie, a tu taka niespodzianka :) No chyba, że autor rozegrał to jeszcze inaczej :)
Wiem, że to co właśnie napisałam jest strasznie poplątane, ale z...