Pardón my Spanglish

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pardón my Spanglish
angielski
Michał

In Pardon My Spanglish stand-up comedian Bill Santiago chronicles the quintessentially American alegrías of his mother tongue: the quirky, hilariously improvisational fusion of inglés and español spoken by millions (even if they don’t know or admit que están doing it). With crash-course efficiency, cada página de este libro empowers your every step toward Spanglish mastery. How can you not love Spanglish? Twice the vocabulary, half the grammar!

źródło opisu: http://www.billsantiago.com/my-book-pardon-my-spanglish.html

źródło okładki: www.quirkbooks.com

Michał | 2013-05-18
Przeczytana: 18 maja 2013

Książka napisana językiem typowym dla stand-upu (czym zajmuje się autor) - pełna jest bezpośrednich zwrotów do czytelnika, żartów lepszych i gorszych. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Kilka razy nawet parsknąłem śmiechem przy wyjątkowo trafnych obserwacjach Billa. Szczególnie spodobało mi się wytłumaczenie zwrotu "meter la pata" i dlaczego Spanglish-parlantes używają tego zwrotu zamiast jakiegoś angielskiego odpowiednika.
Pewnym minusem książki jest jej nieprzetłumaczalność, przez co jest skierowana do dość wąskiego grona odbiorców (bez przynajmniej dobrej znajomości hiszpańskiego i angielskiego czytanie byłoby katorgą, pozbawioną cienia przyjemności).
Więc dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich gringo i latino, którzy chcieliby poprawić swój Spanglish, a także dla tych, którzy właśnie wrócili z Erasmusa z Hiszpanii i wydaje im się, że mówią fluent spanglish :).

Na półkach