Astrologia dla początkujących. Jak łatwo rozszyfrować swój wykres urodzeniowy

Tłumaczenie: Magdalena Sośnicka
Wydawnictwo: Illuminatio
Astrology for beginners
astrologia, horoskopy
joly_fh

Jeśli zastanawiasz się nad tym, żeby nauczyć się odczytywać wykresy urodzeniowe, ale obawiasz się, że to zbyt trudne. Jeśli pojęcia takie jak: aspekty, domy, ascendenty czy znaki kardynalne wydają ci się zbyt skomplikowane. Koniecznie sięgnij po ten praktyczny przewodnik, który krok po kroku wprowadzi cię w tajniki astrologii. Autorka - Joann Hampar - autorytet w tej dziedzinie, wprowadzi cię...

Autorka - Joann Hampar - autorytet w tej dziedzinie, wprowadzi cię w najważniejsze zagadnienia niezbędne do zrozumienia wykresu urodzeniowego. Przekaże ci także praktyczne wskazówki oraz podstawy wiedzy na temat interpretowania horoskopu. W miarę odkrywania znaczenia astrologicznych symboli zyskasz nieoceniony wgląd w siebie i lepiej zrozumiesz swoich bliskich.

Liczne wykresy urodzeniowe znanych osób pomogą ci lepiej zrozumieć własną życiową drogę. Może okazać się, że masz silną potrzebę rozwiązywania problemów i pragniesz pozostawić po sobie ślad jak urodzona pod znakiem Wodnika - Oprah Winfrey. Albo że masz wyjątkową żyłkę do interesów jak zodiakalny Bliźniak - Donald Trump.

Wykresy urodzeniowe, znaki zodiaku, domy i planety - z tym przewodnikiem przekonasz się, że rozszyfrowanie podstaw astrologii jest łatwiejsze niż myślisz.

Odkryj sekretną mapę swojej podróży przez życie!

źródło opisu: Wydawnictwo ILLUMINATIO Łukasz Kierus, 2013

źródło okładki: www.illuminatio.pl

hibou | 2013-05-26
Przeczytana: 17 maja 2013

Joann Hampar pochodzi z Nowego Jorku, rozpoczęła swoją astrologiczną karierę w chwili, gdy została zatrudniona na stałe przez magazyn "American Astrology" w Nowym Jorku. Ukończyła American School of Astrology w Nowym Jorku i posiada certyfikat w astrologii elekcyjnej i wydarzeniowej. Mieszka wraz z mężem i kotem na Manhattanie.

Pod pojęciem "astrologia" kryje się wiele ciekawych kwestii. Od dziecka interesowały mnie horoskopy, układy planet, znaki zodiaku itp. Byłam ciekawa dlaczego jestem taka, a nie inna i czy układ planet miał na mnie jakiś wpływ. Otóż okazuje się, że tak. "Astrologia dla początkujących" Joann Hampar zaspokoiła moją ciekawość.

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, które są bardzo rozbudowane. We wstępie autorka zapoznaje nas z podstawowymi zagadnieniami bez których nie zrozumielibyśmy dalszych informacji znajdujących się w poradniku. I tak oto dowiadujemy się jakie znaczenie mają i czym są: siedem figur planetarnych, dwanaście znaków zodiaku i dwanaście...

olkacool | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Książka jest rewelacyjna, porwała mnie na dwa wieczory (można powiedzieć że ją pochłonęłam niemal w całości). Zawiera wszystkie niezbędne informacje dla początkujących, nie jest nimi przeładowana, jest napisana lekkim piórem, jasno i przejrzycie, szybko można znaleźć interesujące nas zagadnienia.
Astrologia dla początkujących to skondensowana pigułka, idealna na pierwsze spotkanie ze sztuką interpretowania kosmogramu.

Co zawiera książka:
-opis 12 znaków zodiaku (podział zodiaku ze względu na żywioły i jakości + graficzny symbol zodiaku)
- opis ascendentu w danym zodiaku
- opis 12 domów, wierzchołki domów w znakach zodiaku, omówienie pustych domów
- opis planet i ich symbol, opis planet w domach i w znakach, ich aspekty.
- dodatkowo siedem figur planetarnych (by je określić, zwracamy uwagę czy planety w naszym kosmogramie się „rozprysnęły” po kole, czy są skupione na jednej półkuli-jak miska a może jedna z planet leży na uboczu itp.
- omówienie dominujących półkul i...

Shetani | 2014-12-02
Przeczytana: 26 listopada 2014

Ułożenie planet, jakie występowało na niebie w chwili naszego przyjścia na świat, odgrywa podobno ogromną rolę. To właśnie planety mają wpływ na to, jacy jesteśmy, do czego mamy smykałkę, jakie problemy mogą pojawić się na naszej drodze życiowej… Tworzy się tak zwany horoskop urodzeniowy, którego analiza umożliwia nam lepsze zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu. Dzięki niemu możemy nim pokierować w umiejętny sposób i żyć odpowiednio.
Astrologia nie jest dziedziną, którą znam na wylot. Właściwie to jestem w tym kiepska i wszelkie aspekty związane z tą nauką są dla mnie jeszcze niezrozumiałe. Dlatego postanowiłam zacząć swoją przygodę od pozycji „Astrologia dla początkujących”, bowiem seria tych książek jest naprawdę znakomita. Czy było warto? Zdecydowanie tak! Oczywiście za pierwszym razem nie da się przyswoić takiego ogromu wiedzy, ale książka ta może stanowić swoisty podręcznik, po który można sięgnąć podczas analizy każdego kosmogramu.
Joann Hampar wyjaśnia, czym są...

wymazana | 2017-10-22
Na półkach: ~Astrologia, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2017

Tym razem na celowniku – „Astrologia dla początkujących” autorstwa Joann Hampar. Jest mi trudno recenzować kolejną książkę, która zawiera absolutne podstawy astrologii urodzeniowej. Jest ona na pewno równie kompletna, co „Kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”, ale nie tak wyczerpująca jak „Elementarny kurs astrologii urodzeniowej w 15 lekcjach”. Na prowadzenie wśród tych trzech książek na pewno wysuwa się ten ostatni, a już liczący 80 lat, kurs.

We wstępie książki mamy podanych wiele informacji naraz – czym jest kosmogram, siedem figur planetarnych (nowość), podział hemisfery na półkule południową, północną, zachodnią i wschodnią, podział znaków zodiaku, krótko o domach horoskopowych, planetach i aspektach. II rozdział zawiera podział skupisk planet na sześć różnych ewentualności – rozprysk, wiązkę, lokomotywę, wiadro, huśtawkę i zwichnięcie. III rozdział opisuje 12 znaków zodiaku. Autorka podkreśla tutaj, iż: znaki opisują JAK coś robisz, planety CO...

Krzysztof | 2017-08-22
Na półkach: Mam e-booka, Przeczytane