Astrologia dla początkujących. Jak łatwo rozszyfrować swój wykres urodzeniowy

Okładka książki Astrologia dla początkujących. Jak łatwo rozszyfrować swój wykres urodzeniowy Joann Hampar
Joann Hampar Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Astrology for beginners
Illuminatio
2013-05-13
2013-05-13
Magdalena Sośnicka
astrologia horoskopy

Ezoteryka towarzyszy mi od dawna. Jestem zakochany w nocnym niebie. Patrzenie w gwiazdy koi nerwy, pozwala snuć marzenia. Książka ta jest bardzo przystępnie napisana. Nie jestem wprawdzie laikiem, ale pozwoliła mi solidnie odświeżyć podstawy tej wiedzy. Już pierwsze karty książki pozwalają stwierdzić: "To działa"!. Książkę zaś przeczytałem dwukrotnie, tak ciekawie jest napisana. Zalecam Wam przy lekturze ściągnięcie darmowej wersji programu astrologicznego "Urania Lite". Aby "odsłonić" swój horoskop, musicie znać dokładnie godzinę swojego urodzenia. Jeśli Wasi rodzice jej nie pamiętają, dzwonimy bądź idziemy do Urzędu Stanu Cywilnego.

Faktycznie, jest to astrologia dla początkujących. Pełno jest przykładów, jak interpretować własny kosmogram. Ja tą sztuką wiedzy zainteresowałem się w wieku "nastu" lat, pod wpływem opowieści mojej śp. Babci, której ojciec, a mój pradziadek, zajmował się wróżeniem z nocnego gwiaździstego nieba.

Polecam tę książkę zarówno laikom, jak i osobom obeznanym już w temacie. Książkę czyta się sprawnie i szybko. A została bardzo dobrze skonstruowana.

Spędzicie przy niej miłe chwile, i z przyjemnością będziecie patrzeć na nocne rozgwieżdżone niebo. Polecam !

Tym razem na celowniku – „Astrologia dla początkujących” autorstwa Joann Hampar. Jest mi trudno recenzować kolejną książkę, która zawiera absolutne podstawy astrologii urodzeniowej. Jest ona na pewno równie kompletna, co „Kurs astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”, ale nie tak wyczerpująca jak „Elementarny kurs astrologii urodzeniowej w 15 lekcjach”. Na prowadzenie wśród tych trzech książek na pewno wysuwa się ten ostatni, a już liczący 80 lat, kurs.

We wstępie książki mamy podanych wiele informacji naraz – czym jest kosmogram, siedem figur planetarnych (nowość),podział hemisfery na półkule południową, północną, zachodnią i wschodnią, podział znaków zodiaku, krótko o domach horoskopowych, planetach i aspektach. II rozdział zawiera podział skupisk planet na sześć różnych ewentualności – rozprysk, wiązkę, lokomotywę, wiadro, huśtawkę i zwichnięcie. III rozdział opisuje 12 znaków zodiaku. Autorka podkreśla tutaj, iż: znaki opisują JAK coś robisz, planety CO robisz lub co twoje działanie WYRAŻA, a domy opisują GDZIE, czyli jakiej dziedziny życia to dotyczy. IV rozdział opowiada kompleksowo o dwunastu domach horoskopu, podział na domy narożne, następujące i upadające, a także zawiera komplet informacji o różnych ułożeniach znaków na domach. V rozdział jest o planetach – ich charakterystyce, specyfice i właściwościach oraz tym, jakich dziedzin życia są władcami. Ostatni rozdział, bardzo pobieżny, dotyczy aspektów planet. Zawiera informacje absolutnie podstawowe i nie znajdziemy w nim wszystkich aspektów, jakie byśmy chcieli, bo ich różnorodność jest zbyt duża. Po podsumowaniu autorki znajduje się natomiast glosariusz – indeks różnych haseł i zagadnień. Dobrze funkcjonuje jako przydatne narzędzie, do którego można w każdej chwili zajrzeć i sprawdzić dany termin.

Ta książka nie oferuje więcej niż programy komputerowe i strony internetowe dotyczące astrologii, jakie szczególnie w anglojęzycznej wersji można posiadać i łatwo znaleźć. Jej jedynym plusem jest to, że jest po polsku, co stanowi jej przewagę nad źródłami w innych językach. Za szczególnie pomocny uważam rozdział IV, ponieważ znajdują się w nim wszelkie możliwe ułożenia domów horoskopowych, poczynając od początku w znaku Barana, a na Rybach kończąc. (Inną sprawą jest, że czasem znak zodiaku rozciąga się na dwa domy – przykładowo ja tak mam – mój Byk jest zarówno w domu szóstym, jak i siódmym – ale do tego Autorka się nie odnosi.) Książkę polecam znowu tym, którzy z astrologią nie mają nic wspólnego, a chcieliby więcej wiedzieć o swoich ukrytych potencjałach za pomocą radixu (kosmogramu). Ludzie tacy, dzięki tej książce, rozpoznają i zinterpretują swój horoskop urodzeniowy na zupełnie podstawowym poziomie.

Ułożenie planet, jakie występowało na niebie w chwili naszego przyjścia na świat, odgrywa podobno ogromną rolę. To właśnie planety mają wpływ na to, jacy jesteśmy, do czego mamy smykałkę, jakie problemy mogą pojawić się na naszej drodze życiowej… Tworzy się tak zwany horoskop urodzeniowy, którego analiza umożliwia nam lepsze zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu. Dzięki niemu możemy nim pokierować w umiejętny sposób i żyć odpowiednio.
Astrologia nie jest dziedziną, którą znam na wylot. Właściwie to jestem w tym kiepska i wszelkie aspekty związane z tą nauką są dla mnie jeszcze niezrozumiałe. Dlatego postanowiłam zacząć swoją przygodę od pozycji „Astrologia dla początkujących”, bowiem seria tych książek jest naprawdę znakomita. Czy było warto? Zdecydowanie tak! Oczywiście za pierwszym razem nie da się przyswoić takiego ogromu wiedzy, ale książka ta może stanowić swoisty podręcznik, po który można sięgnąć podczas analizy każdego kosmogramu.
Joann Hampar wyjaśnia, czym są aspekty, domy, znaki kardynalne czy też ascendenty, opisuje również znaki zodiaku i ich przynależność do czterech żywiołów. Każdy rozdział skupia się na analizie wykresu urodzeniowego pod różnymi względami. Opisy nie są wyjątkowo rozległe, ale na sam początek wystarczające – dla osoby zielonej w tym temacie to i tak całe mnóstwo informacji, których zapamiętać się nie da. Właściwie najczęściej człowiek skupia się na tych elementach, które pasują do niego, ale jeżeli ktoś faktycznie chciałby się zająć analizą astrologiczną, to ta książka będzie stanowić doskonały początek.
Tylko teraz zastanówmy się… czy taka analiza horoskopu urodzeniowego naprawdę nam coś daje? Sceptycy powiedzą, że nie, ale jednak kryje się w tym sporo użytecznych faktów. Konkretna i dobrze wykonana analiza wymaga czasu i skupienia, ale daje nam jasny obraz tego, ku czemu powinniśmy dążyć, ku czemu mamy predyspozycje, w jaki sposób powinniśmy sobie radzić z trudnymi sytuacjami życiowymi oraz wiele innych informacji, które wpłyną na zrozumienie naszej ścieżki. Być może dzięki temu łatwiej nam będzie osiągnąć postawione sobie cele, porozumieć się z innymi ludźmi, a także odbyć podróż do naszego wnętrza.
„Astrologia dla początkujących” to kolejna doskonała pozycja z tej serii, która nada się nie tylko dla tych, którzy dopiero zapoznają się z astrologią. Myślę, że może się ona również przydać osobom zaznajomionym już w bardzo dobrym stopniu z tym tematem, dla których będzie stanowić zbiór podstawowej wiedzy ku analizom. Uważam, że autorka przedstawiła to, co najważniejsze i nie owijała w bawełnę – postawiła na konkrety, a to ogromna zaleta. Dodatkowo w książce tej można znaleźć wykresy urodzeniowe sławnych osób, takich jak Oprah Winfrey, Robert Downey Jr czy Bill Gates – ciekawi jesteście, w jaki sposób osiągnęli taki sukces? Teraz wszystko staje się jasne.
Astrologia nie jest sprawą łatwą i wymaga pełnego skupienia, ciszy i spokoju, ale niesie ze sobą ogromny potencjał. Pozycja napisana przez Joann Hampar będzie tą, która zachęciła mnie do analizowania wykresów urodzeniowych i w pierwszej wolnej chwili wraz z nią będę analizować i odczytywać swój kosmogram. A jeżeli i Wy macie ochotę lepiej zrozumieć swoją życiową ścieżkę, to oczywiście gorąco do tego zachęcam, a „Astrologia dla początkujących” może być jednym z pierwszych elementów, które Wam w tym pomogą.

Książka jest rewelacyjna, porwała mnie na dwa wieczory (można powiedzieć że ją pochłonęłam niemal w całości). Zawiera wszystkie niezbędne informacje dla początkujących, nie jest nimi przeładowana, jest napisana lekkim piórem, jasno i przejrzycie, szybko można znaleźć interesujące nas zagadnienia.
Astrologia dla początkujących to skondensowana pigułka, idealna na pierwsze spotkanie ze sztuką interpretowania kosmogramu.

Co zawiera książka:
-opis 12 znaków zodiaku (podział zodiaku ze względu na żywioły i jakości + graficzny symbol zodiaku)
- opis ascendentu w danym zodiaku
- opis 12 domów, wierzchołki domów w znakach zodiaku, omówienie pustych domów
- opis planet i ich symbol, opis planet w domach i w znakach, ich aspekty.
- dodatkowo siedem figur planetarnych (by je określić, zwracamy uwagę czy planety w naszym kosmogramie się „rozprysnęły” po kole, czy są skupione na jednej półkuli-jak miska a może jedna z planet leży na uboczu itp.
- omówienie dominujących półkul i ćwiartek
- podział na domy narożne, następujące, upadające.
- graficzne ukazanie przykładowych kosmogramów z króciutkim opisem
- glosariusz

Więcej na:

Astrologia dla początkujących to skondensowana pigułka, idealna na pierwsze...

Joann Hampar pochodzi z Nowego Jorku, rozpoczęła swoją astrologiczną karierę w chwili, gdy została zatrudniona na stałe przez magazyn "American Astrology" w Nowym Jorku. Ukończyła American School of Astrology w Nowym Jorku i posiada certyfikat w astrologii elekcyjnej i wydarzeniowej. Mieszka wraz z mężem i kotem na Manhattanie.

Pod pojęciem "astrologia" kryje się wiele ciekawych kwestii. Od dziecka interesowały mnie horoskopy, układy planet, znaki zodiaku itp. Byłam ciekawa dlaczego jestem taka, a nie inna i czy układ planet miał na mnie jakiś wpływ. Otóż okazuje się, że tak. "Astrologia dla początkujących" Joann Hampar zaspokoiła moją ciekawość.

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, które są bardzo rozbudowane. We wstępie autorka zapoznaje nas z podstawowymi zagadnieniami bez których nie zrozumielibyśmy dalszych informacji znajdujących się w poradniku. I tak oto dowiadujemy się jakie znaczenie mają i czym są: siedem figur planetarnych, dwanaście znaków zodiaku i dwanaście domów, planety oraz aspekty. Każdy kolejny rozdział poświęcony jest jednej z tych kwestii. Autorka stopniowo wprowadza nas w świat astrologii, wykładając wszystko zrozumiale i jak najprościej. Jednak by móc korzystać z książki musicie znać swój horoskop urodzeniowy. To właśnie zgodnie z nim trzeba interpretować informacje zawarte w książce. By znać swój wykres wystarczy poszukać w internecie odpowiednich stron, uzupełnić informacje i voilà mamy swój horoskop.

W książce znajdują się również wykresy urodzeniowe znanych osób - są bardzo pomocne przy rozpoznawaniu swojej konfiguracji figur planetarnych. Gdyby czytelnik nie znał pojęcia jakiegoś słowa lub do końca go nie rozumiał zostaje skierowany do glosariusza, który znajduje się na końcu książki. Glosariusz zawiera słowa, które zostały użyte w książce i z których znaczeniem możemy mieć problem.
Jeżeli chodzi o język autorki to jest on prosty i lekki. Joann Hampar z dużą swobodą przekazuje nam informacje, które nasz mózg przyswaja. Stopniowo wprowadza nas w tajniki astrologii przekazując najważniejszą wiedzę. Sądzę, że żaden czytelnik nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem tej książki.

Jeżeli interesuje Was astrologia, wasz horoskop urodzeniowy, chcecie się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje i jaki wpływ miały na Was planety to zachęcam Was do sięgnięcia po "Astrologię dla początkujących". To świetna książka, która zaspokoi wiedzę początkujących i uzupełni tych doświadczonych. Joann Hampar stanęła na wysokości zadania i napisała świetny poradnik. Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tą książką.

Pod pojęciem "astrologia" kryje się wiele...

• Astrologia
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Mam e-booka
  • Nie mam już
  • Posiadam w swojej kolekcji :)
  • Magisterka