Dzieciństwo i społeczeństwo

Wydawnictwo: Rebis
Childhood and Society
8371209827
laraa

Dzieciństwo i społeczeństwo, łącząc metodę introspektywną psychoanalizy klinicznej z nowym podejściem do problemów antropologii kulturowej, zajmuje się związkami pomiędzy kształtowaniem wieku dziecięcego a kulturą, analizuje cechy dziecięctwa i dojrzałości, współczesne i archaiczne składniki motywacji ludzkich. Książka przetłumaczona została na wiele języków, jest już klasyczną pozycją w badaniach nad społecznym znaczeniem dzieciństwa.

źródło opisu: Rebis, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie