Amsterdam. Wakacje w wielkim mieście

Wydawnictwo: G+J
Amsterdam
Amsterdam, Holandia, przewodniki
Olala

Amsterdam jest niezwykle kosmopolitycznycm i inspirującycm miastem. To miejsce przedsięwzięć artystycznych i intelektualnych. Swój niepowtarzalny urok zawdzięcza jednorodności architektonicznej i subtelnym detalom. Choć przyjeżdzają tu miliony turystów, wielkomiejskiego zgiełku można się spodziewać zazwyczaj tylko na głównym trakcie – to chaotyczna mieszanina tramwajów, rowerów, ulicznych grajków i kataryniarzy, gdzie wspaniałe kościoły i pałace sąsiadują z muzeum seksu. Wystarczy zboczyć zaledwie na krok, by zagubić się w labiryncie kanałów Grachtengordelu, pośród obsadzonych drzewami, zacisznych ulic lub otoczonych krużgankami dziedzińców. W Oude Zijde znajdują się dzielnice: czerwonych latarni, chińska i szlifierzy diamentów, oraz stare stocznie. Wieczór można spędzić w zatłoczonej bruin cafe, na koncercie muzyki klasycznej, w jednym z klubów nocnych wokół Rembrandtsplein i wzdłuż Amstelstraat lub na plotkach przy kawie w nadbrzeżnej kafejce.

Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Amsterdamie.

Posłuchaj pogodnych dźwięków holenderskich katarynek i zrób zakupy na bazarze przy Albert Cuypstraat. Rozsmakuj się w tradycyjnych pachnących wanilią naleśnikach lub waflach oraz pikantnych daniach rodem z indonezyjskich wysp. Odwiedź buddyjską świątynię He Wa przy Zeedijk, Rijksmuseum i niezwykły gmach NEMO. Podziwiaj dźwięki carillonów, zachwycające tulipany oraz obrazy Rembrandta, Vermeera i van Gogha.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl