czasopisma
Tomasz

- Pod flagą NG: Elżbieta Dzikowska - Ryzykanci - Odkrywcy - Skaner: Jedz z głową - Jak zachować świeżość żywności? Sposoby stare i nowe, naturalne i naukowe. - Fotoreportaż: Pokaż łapę, czyli projektowe wariacje natury na temat stopy. (Zdjęcia Ingo Arndt)   - Pigmeje: Żyją nie tylko w Afryce i nie tylko w tropikalnym lesie. Mają nieprawdopodobny zmysł orientacji. Ale dlaczego są tacy mali? Czy...

- Pod flagą NG: Elżbieta Dzikowska
- Ryzykanci
- Odkrywcy
- Pigmeje: Żyją nie tylko w Afryce i nie tylko w tropikalnym lesie. Mają nieprawdopodobny zmysł orientacji. Ale dlaczego są tacy mali? Czy to przypadek, czy przystosowanie do środowiska?
- Sekrety wzrostu: Ludzki wzrost to skomplikowana sprawa. Wbrew pozorom wcale nie jest tak, że wraz z postępami cywilizacji jesteśmy coraz wyżsi. Weźmy taki paleolit. Wtedy to dopiero rośliśmy.
- Libia: Kilka dekad rządów szalonego dyktatora nie mogło pozostać bez wpływu na społeczną i gospodarczą tkankę kraju. Dodajmy do tego skutki wojny domowej, a powstanie obraz państwa zdezorientowanego.
- Jad: Wiele zwierząt na świecie dysponuje śmiercionośną „bronią biologiczną” – jadami. Podglądając ich działanie, medycyna potrafi sprawić, by w zmodyfikowanej formie posłużyły nam jako leki.
- Sekwoje: Mamutowce olbrzymie to drzewa o największej na świecie miąższości. Potrafią żyć kilka tysięcy lat. Czy to nie wystarczające powody, by bliżej im się przyjrzeć?
- Dziki korytarz: Kirgizi z Korytarza Wachańskiego nie uciekali przed cywilizacją – ona po prostu nigdy do nich nie dotarła. I choć mieszkają w urzekającej krainie, życie bez dróg, prądu i medycyny pełne jest śmierci.
- Savoir-vivre: Towarzyskie formy nie są zbędnym balastem, reliktem dawnego społeczeństwa. One czynią życie milszym.
- Wściekła pogoda: Na temat zmian klimatu napisano już tysiące tomów. Mimo to wciąż wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Pewne jest więc: pogoda jeszcze nie raz nas zaskoczy. (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2013/141/

7,5 (2 ocen i opinii)
Światło księżyca
Jenn Bennett

8,5 (2 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

Nele Neuhaus

PS Kocham Cię na zawsze
Cecelia Ahern

7,79 (24 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

8 (1 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!