Czy zwierzęta potrafią leczyć? Terapie z udziałem zwierząt wspomagające rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Wydawnictwo: PRZYJACIEL Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
9788392009436
Inne
Natalia

Zooterapia jest metodą wspomagającą rehabilitację osób niepełnosprawnych z udziałem zwierząt, która przekonuje do siebie coraz szersze grono odbiorców, zarówno wśród osób niepełnosprawnych, jak i wśród terapeutów. Najczęściej do terapii kontaktowej są wykorzystywane psy (dogoterapia), konie (hipoterapia), delfiny (delfinoterapia) i koty (felinoterapia). Autorzy książki przybliżają Czytelnikowi różne rodzaje zooterapii oraz omawiają korzyści wynikające ze stosowania tych metod. Omówiono korzyści poznawcze, emocjonalne, społeczne i zdrowotne oraz zasady, wskazania oraz przeciwwskazania do korzystania z każdego rodzaju terapii. W książce został przedstawiony również dorobek naukowy badający i opisujący relacje człowieka ze zwierzętami.

Czy każdy pies nadaje się do bycia terapeutą, jak przygotować kota do zajęć, w jaki sposób leczą delfiny? - na te pytania znajdziemy fachową odpowiedź w książce. Wszyscy zainteresowani rehabilitacją znajdą tu cenne wskazówki, a każdy miłośnik zwierząt będzie miał okazję, żeby więcej się o nich dowiedzieć

źródło opisu: http://www.przyjaciel.pl/publik.php?id=4

źródło okładki: http://www.przyjaciel.pl/publik.php?id=4