Zły dzień

Wydawnictwo: Atut
10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poezja
Thymir

Autorka mówi o sobie: Poezja pulsowała we mnie zawsze, raz mocniej, raz słabiej; kiedy zamykały się za mną drzwi rodzinnego domu, ojczyzny; kiedy uczyłam się oswajać rozciągnięte w nieskończoność szpitalne noce; i teraz, kiedy patrzę za siebie i przed siebie i mówiąc słowami poety Aleksandra Ziemnego: Uczę się dodawania tego co odjęte zmiany strat za zyski swego na cudze żalu na...

Uczę się dodawania tego co odjęte
zmiany strat za zyski
swego na cudze żalu na podziękę
wysokiego na niskie.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/76870

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Thymir | 2013-05-12

świetne

koemata | 2013-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podziwiam
Przeczytana: 2009 rok

czytam te wiersze z wielką przyjemnością, mając wrażenie, że niewypita rozkosz uderza do ciała i jak przez palce przelewa się życie, -ciche bzyczenie..