Podokręg Armii Krajowej Rzeszów

Wydawnictwo: Resprint
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
animka227

SPIS TREŚCI 1. Recenzje 2. Wstęp 3. Działania wojenne na Rzeszowszczyźnie 4. Tworzenie organizacji wojskowych SZPAK 5. Inne organizacje wojskowe 6. Konspiracja wojskowa na Rzeszowszczyźnie 7. Okręg OOB-SZB-ZWZ-AK Kraków 8. Podokręg Armii Krajowej Rzeszów Inspektoraty ZWZ-AK Podokręgu AK Rzeszów Rozdział I. Inspektorat ZWZ-AK Obwody ZWZ-AK 1. Rzeszów 2. Dębica 3. Kolbuszowa Podrozdziały:...

SPIS TREŚCI
1. Recenzje
2. Wstęp
3. Działania wojenne na Rzeszowszczyźnie
4. Tworzenie organizacji wojskowych SZPAK
5. Inne organizacje wojskowe
6. Konspiracja wojskowa na Rzeszowszczyźnie
7. Okręg OOB-SZB-ZWZ-AK Kraków
8. Podokręg Armii Krajowej Rzeszów
Inspektoraty ZWZ-AK Podokręgu AK Rzeszów
Rozdział I. Inspektorat ZWZ-AK
1. Rzeszów
2. Dębica
3. Kolbuszowa
Podrozdziały: wywiad, prasa konspiracyjna, WSOP, walka bieżąca, łączność konspiracyjna, produkcja broni, zrzuty lotnicze, szkolenia wojskowe, akcja scaleniowa, akcja „Burza", WSK, wojskowe duszpasterstwo, służba sanitarna, tajne nauczanie, załączniki, przypisy, indeksy, fotografie i mapy
Rozdział II. Inspektorat ZWZ-AK Mielec
1. Mielec
2. Nisko
3. Tarnobrzeg
Podrozdziały: wywiad, prasa konspiracyjne, akcje sabotażowe, szkolenia wojskowe, zrzuty lotnicze, „Burza”, oddziały partyzanckie, tajne nauczanie, biogramy, przypisy, indeksy, fotografie, mapy
Rozdział III. Inspektorat ZWZ-AK Jasło
1. Jasło
2. Krosno
3. Brzozów
4. Sanok
Podrozdziały: wywiad, szkolenia wojskowe, propaganda, WSOP, WSK, zrzuty lotnicze, akcje sabotażowo-dywersyjne, „Burza”, tajne nauczanie, kalendarium, biogramy, przypisy, indeksy, fotografie i mapy
Rozdział IV. Inspektorat ZWZ-AK Przemyśl
1. Przemyśl
2. Jarosław
3. Łańcut
4. Przeworsk
Podrozdziały: wywiad, szkolenia wojskowe, propaganda, zrzuty lotnicze, działania sabotażowe, WSOP, NOW, Bataliony Chłopskie, „Burza”, tajne nauczanie, biogramy, kalendarium, wykaz żołnierzy AK deportowanych do łagrów, przypisy, indeksy, fotografie, mapy

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

animka227 | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

Bradzo dobre i szczegółowe opracowanie. Polecam, bo wielu rzeczy można się dowiedzieć. Takich, o których dzisiaj już się praktycznie nie słyszy. Może ktoś tu znajdzie kogoś z rodziny ? Polecam

fligiert | 2016-04-10
jenerał | 2016-04-05