Agata na tropie. Perła Bengalu

Tłumaczenie: Ewa Grabowska
Cykl: Agata na tropie (tom 2)
Wydawnictwo: Hachette Polska
7 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Agatha mistery. La perla del Bengala

Miejsce: Indie, Bengal. Cudowna perła Bengalu została skradziona ze świątyni bogini Kali, a strażnik cennego klejnotu zniknął. Kuzyni Agata i Larry pakują swoje walizki i lecą pierwszym samolotem do Indii. Na miejscu czeka na nich szalony wuj Raymond. W dalekim kraju czeka na nich kolejna niezwykła zagadka i wiele przygód. Agata to obdarzona niezwykłą intuicją dziewczynka, która marzy o...

Agata to obdarzona niezwykłą intuicją dziewczynka, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej zawikłane zagadki. Towarzyszą jej zwariowany kuzyn Larry, wierny kamerdyner oraz kot Watson.

źródło opisu: Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Dianax | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Ciekawa

Gdy tylko odłożyłam pierwszą książkę z serii "Agata na tropie" na miejsce - od razu zabrałam się za czytanie tej. To było do przewidzenia, że długo nie wytrzymam. Wystarczy zerknąć na tytuł i już wiadomo, że to moje klimaty ;)

Tym razem Agata i Larry wybierają się do Indii. To już druga misja tego nietypowego młodego studenta szkoły dla detektywów Eye. Oj, gdyby nie Agata, chłopiec pewnie dawno pożegnałby się z tą uczelnią, ale na szczęście jego kuzynka zawsze jest gotowa by podjąć kolejne wyzwanie. Ta dwójka dobrała się idealnie. Agata - bystra i spostrzegawcza. Larry - trochę chaotyczny fajtłapa. Wierzcie mi, że to fajna mieszanka, dzięki której lekturę tą czyta się z jeszcze większą przyjemnością.

A więc jak już wspomniałam tym razem nasi młodzi detektywi w asyście Pana Kenta oraz w towarzystwie kocurka Watsona udają się do Indii. A dokładniej do Bengalu, gdzie dokonano kradzieży drogocennego kamienia ze świątyni bogini Kali. Na szczęście w tej części świata rodzina Finderów...