Protestantyzm potępiony przez papieży

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
religia
Karola

Nastrój sprzeciwu wobec zastanej formy Kościoła i wiary wydał wiele herezji, zwanych wspólnie mianem protestanckich, odmiennych i często zaciekle zwalczających się nawzajem, natomiast powiązanych wspólnym wrogiem, jakim pozostał Kościół Rzymski… Chcąc ukazać, że protestantyzm to nie tyle jedna z wielu form religii chrześcijańskiej, ale raczej zespół poglądów i praktyk bezpośrednio wymierzonych...

Chcąc ukazać, że protestantyzm to nie tyle jedna z wielu form religii chrześcijańskiej, ale raczej zespół poglądów i praktyk bezpośrednio wymierzonych w katolicką tożsamość Kościoła, zamieszczamy w tym tomie pisma różnych autorów katolickich: papieży, biskupów, teologów i publicystów, powstałe na przestrzeni kilkuset lat. W rozprawach tych i dokumentach Czytelnik może poznać szczere i otwarte ukazanie istoty reformacji widzianej od strony Magisterium Kościoła.
Dla katolików jest to zarazem żywa lekcja historii, a protestantyzm nie jest już hasłem encyklopedycznym, ale konkretnym sposobem życia, który w naszych czasach szerzy się również pośród samych katolików. Dla nich więc tom ten stać się może ostrzeżeniem i wezwaniem do troski o wiarę.

źródło opisu: http://www.tedeum.pl/tytul/1250,Protestantyzm-potepiony-przez-papiezy

źródło okładki: http://www.tedeum.pl/tytul/1250,Protestantyzm-potepiony-przez-papiezy

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!