Hieroglyphic Tales

Wydawnictwo: Pallas Athene
angielski
Agnieczka

Te krótkie opowieści mogą ubiegać się o tytuł pierwszych surrealistycznych opowiadań w języku angielskim. Są to jednocześnie jedne z najdziwniejszych historii fikcyjnych w całej literaturze. Zostały pierwotnie opublikowane w 1785 roku w nakładzie sześciu egzemplarzy, z których wszystkie Walpole zatrzymał dla siebie. „Hieroglyphic Tales” to wyjątkowo dziwne, niepokojące i przepełnione chytrym dowcipem opowiadania. Walpole twierdził, iż były to "bezsprzecznie najbardziej starożytne opowieści na świecie", w rzeczywistości napisane przez samego Walpola. Jest to literacki odpowiednik pozorowanej na starożytny rodowód, zachwycającej architektury Walpola.

źródło opisu: www.pallasathene.co.uk

źródło okładki: www.pallasathene.co.uk