Nieznane Oblicze Pontyfikatu

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Jan Paweł II, papież

Książka wypełnia lukę w opracowaniach poświęconych pontyfikatowi Papieża Polaka, przedstawia m.in. mało znane fakty i wydarzenia tego niezwykłego pontyfikatu. Z perspektywy czasu widać, że niemal każdy dzień przyczynia się do poszerzania naszej wiedzy o bł. Janie Pawle II, odkrywamy nowe relacje świadków, coraz wyraźniej widzimy jego wielkość i światło jego świętości. Pozycja przeznaczona dla...

Z perspektywy czasu widać, że niemal każdy dzień przyczynia się do poszerzania naszej wiedzy o bł. Janie Pawle II, odkrywamy nowe relacje świadków, coraz wyraźniej widzimy jego wielkość i światło jego świętości. Pozycja przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych nowymi lub mało znanymi faktami z życia bł. Jana Pawła

Do poruszanych książce tematów należą między innymi:

- sytuację w Kurii Rzymskiej (kto pomagał Papieżowi, a kto nie zgadzał się z nim)
- nieznane aspekty ekumeniczne pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny
- działania Papieża na rzecz poprawy relacji ze starokatolikami
- bliskie relacje Jana Pawła II z polskimi grekokatolikami
- działania Ojca Świętego na rzecz poprawy sytuacji Indian
- kulisy nieznanych zamachów na Papieża.

Autor Grzegorz Polak od dwudziestu lat zajmujący się tematyka papieską daje gwarancje rzetelnej informacji przedstawionej czytelnikowi w lekkiej atrakcyjnej formie.

Pozycja jest doskonałym uzupełnieniem klasycznych już pozycji poświęconych temu niezwykłemu pontyfikatowi.

źródło opisu: www.wydm.pl/p/874/nieznane-oblicze-pontyfikatu

źródło okładki: www.wydm.pl/p/874/nieznane-oblicze-pontyfikatu

Melania | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

8 kwietnia 2005 roku podczas pogrzebu Papieża Jana Pawła II wśród zgromadzonych na placu Św. Piotra padły słowa "Santo Subito" (święty natychmiast), jego następca Benedykt XVI - 13 maja 2005 roku zezwolił na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, a 14 stycznia 2011 roku podpisał dekret o cudzie i wyznaczył na dzień beatyfikacji 1 maja 2011 roku - w Święto Bożego Miłosierdzia, a 22 października dniem wspomnienia liturgicznego bł. Jana Pawła II. Papież Franciszek 5 lipca 2013 roku wydał dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a 27 kwietnia 2014 - Niedziela Bożego Miłosierdzia, wyznaczył na dzień kanonizacji. Już niedługo słowa "Santo subito" nabiorą swojej mocy - dosłownie, cały "proces beatyfikacyjny był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji, dziewięć lat po śmierci."[1]

Biografia bł. Jana Pawła II jest nam...