Jan Paweł II. Będę szedł naprzód

Wydawnictwo: Znak
8 (14 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Jan Paweł II, papież, biografia
Asia

Jan Paweł II: „Będę szedł naprzód” to najnowsza książka Pawła Zuchniewicza, autora wielu bestsellerów papieskich. Nie jest to kolejna biografia „naszego świętego”, lecz trzymająca w napięciu, wzruszająca opowieść o człowieku, który odpowiedział na wezwanie Boże i zmienił życie milionów! Pierwsza część powieści rozpoczyna się w chwili wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Śledzimy losy...

Pierwsza część powieści rozpoczyna się w chwili wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Śledzimy losy Papieża w czasie pierwszych pielgrzymek, jesteśmy z nim w czasie zamachu na placu Świętego Piotra. W kolejnych rozdziałach, opowiadających o dekadzie lat osiemdziesiątych od stanu wojennego w Polsce po upadek muru berlińskiego, odkrywamy Papieża - świadka wiary, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Towarzyszymy mu w tych wszystkich wydarzeniach, wchodzimy do domów jego przyjaciół, uczestniczymy w spotkaniach z najbliższymi doradcami. Dzięki wartkiej narracji mamy poczucie, że jesteśmy tuż obok!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

eduko7 | 2014-07-30
Przeczytana: 24 lipca 2014

To jedna z tych opowieści, która budzi sprzeczne pragnienia. Z jednej strony trudno się od niej oderwać, chce się czytać, aby wiedzieć jak najwięcej o jej Głównym Bohaterze, a z drugiej strony chce się ją dawkować, do niektórych fragmentów (zwłaszcza zawierających słowa św. Jana Pawła II) wielokrotnie wracać, aby je przemyśleć, lepiej uwewnętrznić.

Krzysiek | 2014-11-12

Naprawdę dobrze się czyta .Wypowiedzi J.P2.,stanowią dużą wartość książki.Polecam

Po przeczytaniu książek „Lolek. Wujek Karol. Biskup Wojtyła. Polskie lata papieża” oraz „Habemus papam” przyszła kolej na kolejną książkę przedstawiającą dalsze dzieje Karola Wojtyły, już po wyborze na piastowanie Stolicy Piotrowej.
Trzecia część cyklu napisanego przez Pawła Zuchniewicza, a opowiadającej o tym niezwykłym człowieku, który stał się autorytetem dla wielu ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie zatytułowana jest „Jan Paweł II. Będę szedł naprzód” i chociaż prolog nawiązuje do spotkania papieża z Wandą Rutkiewicz(która 16 października 1978 roku zdobyła Mont Everest) opisuje dzieje Jana Pawła II od 21 października 1978 roku do 1 grudnia 1989 roku. Rozpoczyna się przygotowaniami na Mszę świętą inauguracyjną, na której padły znane słowa „Nie lękajcie się. Otwórzcie Chrystusowi swoje serca”. Dzień później następuje pierwsza audiencja generalna, która zarazem była „pożegnaniem z ojczyzną”. Z każdą kolejną kartką poznajemy codzienne życie papieża. To nie tylko...

Asia | 2010-09-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane