Nazywam się... Jan Paweł II

Okładka książki Nazywam się... Jan Paweł II Jan Góra OP, Lucyna Talejko-Kwiatkowska
Okładka książki Nazywam się... Jan Paweł II
Jan Góra OPLucyna Talejko-Kwiatkowska Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Nazywam się... biografia, autobiografia, pamiętnik
Nazywam się...
Media Rodzina
2007-01-01
2007-01-01
Jan Paweł II papież biografie religia

Ciekawa seria dla dzieci. Mogą poznać życiorysy sławnych osób. Język dostosowany dla młodszych czytelników.

To kolejna książka z cyklu: „nazywam się…”, opisującego najważniejsze postaci w dziejach świata.

O Janie Pawle II napisano już wiele książek, zarówno biograficznych, teologicznych czy też historycznych. Ta pozycja jest jednak wyjątkowa z uwagi na fakt, że narratorem jest sam papież…

Spod pióra dominikanina wyłania się historia człowieka wielkiego, aczkolwiek skromnego, pełnego empatii i poczucia humoru, ale ponad wszystko obdarzonego mądrością i wielkim sercem.

Na uwagę zasługuje nie tylko styl literacki, ale również historie pełne dowcipu, dystansu do samego siebie i nader wszystko prostoty.

W książce zawarte są najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, ale znajdziecie tu również wiele anegdot związanych z codzienną posługą papieża.

Na uwagę zasługuje fakt, że książka dostępna jest również w formie audiobooka, który czyta sam autor.

Polecamy!
wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Jan Paweł II – dzieciństwo, powołanie, biskupstwo, papież, zamach, pielgrzymki, bycie z młodymi i dla młodych
Pozostałe tomy nie odbiegają od mojego zachwytu. Seria bardzo dobra, dla dzieciaków zainteresowanych historią, ale nie tylko. Myślę, że dobry początek przy omawianiu lektur, malarstwa, czy na lekcje religii/etyki.

Świetna lektura dla tych młodszych opowiadająca w skrócie najważniejsze fragmenty z życia naszego kochanego Papieża. Lektura lekka, jak przystało na dziecięcą pełna pięknych obrazków. Polecam

• Biografie
  • Dla dzieci
  • Nazywam się... Seria dla dzieci
  • Chrześcijaństwo
  • 1.Empik
  • Dla dzieci i z dziećmi

Dodaj cytat z książki Nazywam się... Jan Paweł II