Zgłosuj na książki roku 2017

Wypalenie zawodowe

Wydawnictwo: M
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Patrycja

Autorzy opisuj przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają propozycje i wskzaówki do osobistej modlitwy, ćwiczeń psychologicznych oraz krótkiej autorefleksji. Spojrzenie psychologa oraz księdza uzupełniają się wzajemnie. W obu częściach ksiązki znajdują się rozdzialy o podobnych tytułach. Tym, co je różni od siebie, jest perspektywa, inne spojrzenie na problem wypalenia...

Spojrzenie psychologa oraz księdza uzupełniają się wzajemnie. W obu częściach ksiązki znajdują się rozdzialy o podobnych tytułach. Tym, co je różni od siebie, jest perspektywa, inne spojrzenie na problem wypalenia zawodowego. Porady i liczne przykłady z żcyia mają pomóc czytelnikowi w lepszym poznaniu siebie i zachowaniu równowagi między aktywnością a odpoczynkiem.

Każdy, kto naprawdę jest w kontakcie ze soba, z Bogiem i bliźnimi, kto jest twórczy w pracy, nie tracąc relacj z otoczeniem i nie czyniąc z aktywności bożka, ma szansę uniknąć wypalenia zawodowego i stać sięlepszym człowiekiem.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2013

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/

AnnaSikorska | 2015-02-19

Wypalenie zawodowe to bardzo ważny problem ludzi pracujących lub uczących się. Ja uważam, że nie należy się ograniczać tylko do tych pierwszych, ponieważ często wśród uczniów czy studentów również można zaobserwować znudzenie, spadek formy intelektualnej i zanik satysfakcji z osiągnięć, zmniejszające się zadowolenie z siebie i swojej wartości, a osoba czuje się wykorzystywania, przepracowana i niezadowolona z wykonywanego zajęcia, które wcześniej mogło sprawiać przyjemność. Takie wypalenie zawodowe może skończyć się depresją, która jest jedną z cięższych chorób psychicznych, ponieważ często bez wiedzy otoczenia „zjada” ofiarę do całkowitego poczucia pustki i bezsensu.
Pokutuje przeświadczenie, że najczęściej podlegają jej osoby pracujące z ludźmi lub mające zwiększone kontakty z nimi. Autorzy książki idą tym tropem, a ja jestem dość sceptycznie nastawiona do niego, ponieważ u tych osób po prostu łatwiejsza jest identyfikacja pierwszych symptomów. Wypaleniu ponoć łatwo ulegają osoby...

Silverka | 2017-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2017