About Behaviorism
psychologia, behawioryzm
joly_fh

Klasyczna książka najwybitniejszego psychologa XX wieku Czy behawioryzm faktycznie ignoruje świadomość człowieka, jego uczucia i stany umysłu? Czy przedstawia ludzkie zachowanie wyłącznie w kategoriach reakcji na bodźce, a człowieka jako kukiełkę lub maszynę? Czy naprawdę abstrakcyjne koncepcje, takie jak moralność czy sprawiedliwość, uznaje za fikcję? Wybierz się w fascynującą podróż w...

Klasyczna książka najwybitniejszego psychologa XX wieku

Wybierz się w fascynującą podróż w czasie i dowiedz się, jak powstał jeden z najważniejszych nurtów psychologii. Burrhus F. Skinner obala w swojej książce dwadzieścia najpowszechniejszych mitów, którymi obrosła nauka o zachowaniu, oraz przedstawia podstawy tego kierunku. Choć książka powstała w latach siedemdziesiątych XX wieku, wyłania się z niej obraz behawioryzmu jako nauki nie tylko nowoczesnej, ale także nauki przyszłości.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2013

źródło okładki: http://gwp.pl/12353,behawioryzm.html

Sensej | 2017-04-29

Po niemal czterdziestu latach od ukazania się w Stanach Zjednoczonych książki B.F. Skinnera polscy czytelnicy zyskują szansę przeczytania jej w rodzimym języku. „Behawioryzm” to zarówno książka naukowa, jak i popularnonaukowa. Naukowa dla tych, którzy rozpoczynają podróż z behawiorystyczną koncepcją człowieka; zaś popularnonaukowa dla czytelników, którzy znają podstawy analizy zachowań, a także psychologii poznawczej.

W książce autor prezentuje swoją koncepcję zachowania człowieka oraz pokazuje, w jaki sposób behawioryzm może wyjaśnić całokształt zachowania człowieka, w tym tak złożone jego formy, jak: myślenie, motywacja, emocje. Udowadnia, że najpoważniejsze problemy stojące przed dzisiejszym światem mogą zostać rozwiązane jedynie pod warunkiem, że pogłębimy nasze rozumienie ludzkiego zachowania.

W książce znajdziemy szereg informacji na temat zachowań wrodzonych, sprawczych i werbalnych, przyjrzymy się także wyższym procesom poznawczym człowieka.

Czytelnicy po przeczytaniu...

lindas | 2016-02-24
Przeczytana: 25 lutego 2016

Ciekawy psychologiczny "klasyk", wart przeczytania choćby w celu porównania tego co pisał Skinner z tym co autorzy podręczników psychologicznych piszą o tym o czym (jakoby) Skinner pisał.