Globalizacja a rozwój. Szanse i wyzwania dla Polski

Wydawnictwo: Scholar
rosmene

Prezentowane teksty są wartościowe merytorycznie i dobrze napisane, źródłowo solidnie podparte współczesną literaturą przedmiotu, dokumentami. Zawierają nie tylko opisy i fakty, ale też krytyczne analizy i interpretacje, są osadzone w teoriach i/lub badaniach. prof. zw. dr hab. Elżbieta Stadtmüller Dokonana analiza pozwala na stwierdzenie, że praca zarówno pod względem tematyki, jak i...

prof. zw. dr hab. Elżbieta Stadtmüller
Dokonana analiza pozwala na stwierdzenie, że praca zarówno pod względem tematyki, jak i poziomu naukowego charakteryzującego poszczególne artykuły, wnosi ważny wkład do polskiego dyskursu naukowego nad globalizacją i rozwojem.
prof. dr hab. Piotr Sałustowicz

O potrzebie poszerzenia socjologicznego dyskursu o globalizacji i rozwoju świadczy proces poszukiwania sposobów mobilizowania polskiego potencjału modernizacyjnego. Z tej perspektywy zmiany zachodzące zarówno na poziomie instytucjonalnym, jak i indywidualnym zmuszają do ponownej refleksji nad dalszym kierunkiem rozwoju społeczeństwa polskiego. Zadaniem niniejszej publikacji jest włączenie się do tej debaty.
dr Galia Chimiak, Marcin Fronia

To, co nie pozwala twórcom innowacji zrezygnować, to nadzieja, że zmiana jest możliwa, że ewentualność lepszego świata nie przeczy prawom natury. Innowacja jest błyskiem, w którym ujawnia się i jednocześnie realizuje przyszłość.
Edwin Bendyk

W tomie publikują:
Edwin Bendyk,Galia Chimiak, Marcin Fronia, Magdalena Góra, Janusz Hryniewicz, Katarzyna Jasikowska, Bogumiła Lisocka-Jaegermann, Kazimierz Musiał, Jędrzej Witkowski, Kamil Zajączkowski

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl