Polska poezja miłosna. Antologia

Wydawnictwo: Martel
poezja
Bożena

Czytelnik znajdzie tu obszerny wybór wierszy miłosnych i wierszy o miłości wybitnych polskich poetów – m.in.: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Anny Świrszczyńskiej, Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Grochowiaka, Haliny Poświatowskiej.

Niewątpliwym atutem publikacji jest prezentacja wierszy twórców nam współczesnych, na czele z Tadeuszem Różewiczem. Zachęcamy do zapoznania się z utworami m.in.: Urszuli Kozioł, Ernesta Brylla, Jerzego Górzańskiego, Janusza Stycznia, Ewy Lipskiej, Tomasza Jastruna, Urszuli Benki, Marty Fox, Anny Janko, Marcina Barana, Julii Fiedorczuk, Justyny Bargielskiej.

Ten wybór kierujemy do wszystkich miłośników dobrej poezji. Wierzymy, że każdy znajdzie w nim swój ulubiony wiersz, który go zachwyci i poruszy, a być może będzie radością, pocieszeniem, okazją do głębszych rozważań o miłości – najważniejszym uczuciu
w życiu każdego człowieka.

źródło opisu: http://martel-ksiazki.pl

źródło okładki: http://martel-ksiazki.pl